عضو مجلس خبرگان: توسعه نهادهای خیریه از برکت‌های نظام اسلامی است

مراغه - ایرنا - عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه گفت: توسعه نهادها و انجمن‌های مردم‌نهاد و خیریه از برکت‌های نظام اسلامی بوده و نتیجه آن افزایش مشارکت مردم در امور عام‌المنفعه است.

آیت‌الله محمدتقی پورمحمدی روز یکشنبه در آیین افتتاح شعبه بنیاد خیریه «آبشار عاطفه‌ها» در مراغه افزود: وجود بنیادهای خیریه و سازمان‌های مردم‌نهادی که برای حمایت از اقشار نیازمند و خانواده‌های بی‌بضاعت فعالیت می‌کنند، زمینه‌ساز رفع بخشی از مشکلات اجتماعی و اقتصادی است.

وی ادامه داد: تلاش عده‌ای از خیران و دلسوزان جامعه با تشکیل نهادهای حمایتی در سال‌های پس از هشت سال دفاع مقدس با احداث مراکز حمایتی و دارالایتام سرعت بیشتری یافته است.

وی اضافه کرد: در این شهرستان نیز سازمان‌های مردم‌نهاد و انجمن‌های خیریه متعددی در زمینه کمک و امدادرسانی به نیازمندان در کنار سازمان‌های حمایتی فعالیت می‌کنند.

وی افزود: همچنین با مشارکت خیران دلسوز این شهرستان نیز یک قطعه زمین برای احداث دارالایتام اهدا شده است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه نیز در این آیین گفت: وجود سرمایه‌های اجتماعی از جمله سازمان‌های مردم‌نهاد و خیریه از شاخص‌های اصلی توسعه بوده و این امر در سال‌های اخیر با رشد چشمگیری در سراسر کشور همراه بوده است.

سیدعلی موسوی افزود: اجرای طرح کمک‌های مومنانه و جمع‌آوری بسته‌های حمایتی و معیشتی توسط نهادهای مختلف در ایام کرونایی برای حمایت از اقشار نیازمند نشان‌دهنده تلاش سازمان‌ها و انجمن‌های مردمی و خیریه برای رفع مشکلات نیازمندان جامعه در یک سال اخیر بوده است.

وی ادامه داد: تلاش جهادی این نهادها و انجمن‌ها همانند سال‌های دفاع مقدس، وجود تفکر و روحیه حمایت از اقشار نیازمند را در اوج مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها نشان داده است.

وی با بیان اینکه اشتغال‌آفرینی از اولویت‌های نهادهای حمایتی بوده است، اضافه کرد: در طول سال گذشته حدود ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی به مددجویان و خانواده‌های زیرپوشش این نهادهای حمایتی اعطا شده است.

وی افزود: خیران این شهرستان نیز طی این مدت در زمینه مدرسه‌سازی پیشگام بوده و در طول سال نیز مجوزهای متعددی برای فعالیت نهادهای خیریه در این شهرستان صادر می‌شود.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان‌شرقی قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha