انجام بیش از ۳۸۸ هزار مراقبت بهداشتی توسط اورژانس در مرزها

تهران - ایرنا - رئیس سازمان اورژانس کشور از انجام بیش از ۳۸۸ هزار و ۸۰۳ مورد مراقبت بهداشتی توسط اورژانس در مرزها و مبادی ورودی کشور در برگرازی طرح سلامت نوروزی ۱۴۰۰ خبر داد.

پیرحسین کولیوند روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا در خصوص آخرین آمار خدمات ارائه شده توسط مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر در نوروز ۱۴۰۰ اظهار داشت: از ۲۵ اسفند سال ۹۹ تا هفتم فروردین سال ۱۴۰۰ تعداد ۳۳۸ هزار و ۸۰۳ مورد غربالگری صورت گرفته که از این تعداد ۱۰۸ هزار و ۴۷۵ مورد تست کرونا، ۴۰۹ تست مالاریا و ۳۷۴ مورد تست التور در گروه مراقبت بهداشتی مرز قرار داشته‌اند.

وی ادامه داد: همچنین در مدت یاد شده ۹۵۷ هزار و ۹۳ مورد تست پی سی آر، ۲۶۶ هزار و ۸۴۸ تست رپید و ۴۶۸ هزار و ۳۵۶ موارد رهگیری توسط مرکز مدیریت بیماریهای واگیر در نوروز ۱۴۰۰ انجام شده است.

رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به تعداد ماموریت های موتورلانس و اتوبوس آمبولانس در طرح سلامت ۱۴۰۰ نیز توضیح داد: در مدت یادشده ۴۴ ماموریت از سوی اتوبوس آمبولانس‌ها صورت پذیرفته که طی آن به ۲۱۴ مصدوم رسیدگی شده و از این تعداد ۴۳ نفر به مراکز درمانی اعزام و ۱۷۱ نفر در محل درمان شدند.

کولیوند اضافه کرد: همچنین در مدت یادشده ۹ هزار و ۳۹۲ ماموریت برای رسیدگی فوری به ۹ هزار و ۳۳۸ مصدوم به موتورلانس های اورژانس واگذار شده که با اعزام آنها ۶ هزار و ۵۸۰ نفر از مصدومان در محل درمان و ۲ هزار و ۷۵۸ نفر از مصدومان برای انتقال به مراکز درمانی و بیمارستانی به آمبولانس های اورژانس ۱۱۵ ارجاع شدند.

وی درباره خدمات اورژنس هوایی در طرح سلامت نوروزی ۱۴۰۰ نیز گفت: در این مدت (۲۵ اسفند تا امروز) ۹۰ ماموریت پروازی برای انتقال ۷۵ مصدوم ترافیکی و ۶۱ مصدوم غیر ترافیکی به مراکز درمانی و بیمارستانی انجام شده است.

رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به خدمات ارائه شده توسط مرکز سلامت محیط و کار در نوروز ۱۴۰۰ نیز افزود: تا کنون ۳۶۷ هزار و ۱۴۰ مورد بازرسی توسط پرسنل اورژانس انجام شده که در این بازرسی‌ها ۳۵۸ هزار و ۳۷ کیلوگرم مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته کشف و معدوم شد و ۱۱ هزار و ۹۴۵ واحد صنفی متخلف به مراجع قضائی معرفی شدند، همچنین ۲ هزار و ۳۳۲ واحد صنفی پلمب شدند.

وی اعلام کرد: همچنین از ۲۵ اسفند ۹۹ تا هفتم فروردین ۱۴۰۰، از پنج هزار و ۶۴ اماکن اقامتی، سه هزار و ۵۳۶ پایانه مسافرتی، ۲۷۰ هزار و ۳۸۷ واحد تهیه و توزیع مواد غذایی و ۸۰ هزار و ۴۱۳ اماکن عمومی توسط مرکز سلامت محیط و کار بازرسی به عمل آمده است.

ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی در سوانح عمدی و غیر عمدی، حوادث غیر مترقبه و فوریت‌های پزشکی در هنگام بروز بیماری‌های نوپدید، جدید و بلایای طبیعی و انسان ساخت برای آحاد مردم یا هر ملیت و تابعیتی از وظایف و مأموریت‌های اصلی سازمان اورژانس کشور است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =