شعار سال ۱۴۰۰ با مدیریت جهادی و تعامل تحقق می یابد

یزد - ایرنا- فرماندار ابرکوه با بیان اینکه شعار سال ۱۴۰۰ با عزم ملی، مدیریت جهادی مسوولان و همکاری مردم تحقق پیدا می کند، گفت: در این مورد به تعامل هرچه بیشتر و همکاری بین بخشی بانک های عامل و مدیران دستگاه های مرتبط برای حمایت از رونق تولید، رشد و شکوفایی اقتصادی نیاز است.

محمدحسین امامی میبدی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به دشمنی آمریکا و تداوم تحریم های ظالمانه استکبارجهانی علیه نظام  و انقلاب اسلامی اظهارکرد : همه مسوولان برای تحقق شعار امسال رهبر معظم انقلاب تلاش کنند و انجام این مهم در زمره اصلی ترین دغدغه مدیران باشد.

وی بر اهمیت اقتصاد مقاومتی به عنوان یک فرایند راهبری اقتصادی تاکید کرد و یادآور شد: حمایت مسوولان دستگاه ها و نهادها از تولید کنندگان بخش خصوصی در ارتقای شاخص های اقتصادی ، اشتغال و تولید موثر است و با حمایت از سرمایه گذاران و اجرای سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی بسترهای لازم برای حمایت از تولید کنندگان بخش خصوصی فراهم می شود.

وی تاکید کرد: مردم و مسوولان با تبعیت از مقام معظم رهبری از بحران ها عبور و تمامی توطئه های دشمنان را همچون گذشته خنثی می کنند.

رییس شورای کشاورزی ابرکوه  در ادامه با اشاره به ظرفیت های شهرستان در این حوزه ، به فراهم بودن زمینه های سرمایه گذاری برای فعالیت های  گردشگری و صنعتی تاکید کرد و یادآور شد: زمینه فعالیت برای سرمایه گذاری بخش خصوص برای تولید محصول کم آبخواه و  استقرار صنایع کم آبخواه و نیز توسعه صنعت گردشگری فراهم است و در این خصوص حمایت های همه جانبه از سرمایه گذران صورت می گیرد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۴۰۰ را سال «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام‌گذاری فرمودند و تاکید کردند: شعار انقلابی جهش تولید امسال باید با حمایت همه‌جانبه و رفع موانع کاملاً محقق شود.

معظم‌له تاکید کردند: تحقق جهش تولید هم تأثیرات عمیق اقتصادی در کشور از جمله در مساله ارزش پول ملی دارد و هم موجب اعتماد به‌نفس ملی، رضایتمندی عمومی و تضمین‌کننده امنیت ملی است. 

آمار بیکاری در ابرکوه به کمتر از ۱۰ درصد رسید

وی اظهارکرد: آمار بیکاری در پنج سال گذشته در این شهرستان با تکمیل واحدهای تولیدی نیمه تمام و پرداخت تسهیلات با همکاری بانک های عامل به کمتر از ۱۰ درصد رسید.

 وی تصریح کرد:  بیشتر افرادی که در این مدت جذب بازارکار شدند،  فارغ‌التحصیلان مراکز آموزش عالی و دانشگاه ها  بودند و در بخش های کشاورزی، تولید فرآورده‌های دامی، صنایع غذایی و تبدیلی، فرش دستبافت ، گردشگری، فناوری اطلاعات، ورزشی، آموزش و رفاهی، مشاغل خانگی و خدماتی ‌مشغول کار هستند.

فرماندار ابرکوه یادآورشد: هم اکنون هزار و ۵۰ نفر که حدود ۶۰ درصد آنان را فارغ‌التحصیلان مراکز آموزش عالی و دانشگاه ها تشکیل می دهند در این شهرستان جویای کار هستند.

رییس ستاد اجرایی انتخابات شهرستان ابرکوه در ادامه تصریح کرد: ملت انقلابی با حضور حداکثری خود در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی حماسه بزرگ سیاسی خلق می کنند و دشمنان را در انجام توطئه های شوم خود ناکام می گذارند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان در سراسر کشور ،۲۸ خرداد ماه سال ۱۴۰۰ در استان یزد برگزار می شود.

هم اکنون هزار و ۱۸۰ واحد اقتصادی صنعتی، تولیدی ، خدماتی ، معدنی  و کارگاه های ساختمانی با یک تا ۳۰۰ کارگر و در مجموع پنج هزار و ۵۰۰ نفر نیروی انسانی در شهرستان ابرکوه فعال است.

افزون بر ۲ هزار واحد صنفی دیگر به صورت خویش فرما و حدود  ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در رسته های مشاغلی خانگی در عرصه‌های مختلف اقتصادی مشغول فعالیت هستند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =