تهیه بسته پیشنهادی با محوریت ستاد تسهیل تولید برای تحقق شعار سال

تهران- ایرنا- دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با تاکید بر اقدام‌های پیش‌بینی شده در راستای تحقق شعار سال، از تهیه بسته پیشنهادی با محوریت ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در راستای حمایت و رفع موانع از بخش تولید خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «سید مهدی نیازی» با تاکید بر توجه وزارت صنعت به موضوع تولید و با اشاره به شعار « تولید، پشتیبانی‌ها و موانع‌زدایی‌ها» افزود: با توجه به اهمیت موضوع تولید و تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر این حوزه، تهیه برنامه‌های اجرایی در راستای تحقق شعار سال، از همان روز نخست سال در وزارتخانه و دبیرخانه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید آغاز شد و شناسایی موانع تولید، تهیه مشوق‌های مورد نیاز و پیشنهادات تسهیل ساز برای تولید و سرمایه گذاری به طور جدی‌تر در دستور کار قرار گرفت.

شناسایی موانع و تعیین مشوق‌ها با مشورت بخش تولید

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، در ادامه به استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و واحدهای تولیدی برای شناسایی موانع اشاره کرد و گفت: در این مدت رایزنی‌ها و مذاکره‌های متعددی با انجمن ها، تشکل ها، واحدهای تولیدی و فعالان بخش خصوصی انجام شد تا مهمترین موانع مرتبط با این بخش شناسایی و اولویت بندی شده و علاوه بر تهیه پیشنهادهای مرتبط با رفع موانع این حوزه، اقداماتی برای پشتیبانی از بخش تولید با هدف تسهیل گری و تعیین مشوق های مورد نیاز طراحی و برنامه ریزی شود.

نیازی خاطرنشان‌کرد: با توجه به بررسی ها و ارزیابی های انجام شده در این مدت، گزارش های کارشناسی برای ارائه در جلسه‌های کاری دولت و وزارت صنعت تهیه و پیشنهادهای اجرایی برای طرح در مراجع ذی‌ربط آماده شده است.

وی ادامه‌داد: در جلسه روز گذشته که با حضور وزیر صنعت برگزار شد، نتایج بررسی‌ها مورد ارزیابی قرار گرفت و مقرر شد موضوع در دو سطح و با محوریت ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مورد پیگیری و اقدام قرار گیرد.

بازنگری، اصلاح و یا حذف مقررات مانع تولید

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بیان داشت: در گام نخست، موانعی که در سطح وزارت صنعت، معدن و تجارت احصا شده و اختیار تغییر و یا اصلاح مقررات آن به عهده شخص وزیر است، در این هفته مورد بازنگری قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: تغییرات و اصلاحات مدنظر طی بخشنامه‌ای ابلاغ خواهد شد، همچنین در زمینه حمایت و پشتیبانی از تولید نیز اقدام‌های اجرایی و عملیاتی که اختیار تصمیم گیری آن بر عهده این وزارتخانه است طی این هفته تعیین شده و در ادامه از سوی وزیر به معاونت ها یا سازمان های ذی‌ربط ابلاغ می‌شود.

مطالبه‌گری از سایر دستگاه‌های اجرایی در راستای تحقق شعار سال و جهش تولید

نیازی در بخش دیگر سخنان خود، با استناد به قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و تامین مالی کشور گفت: با توجه به موانع متعدد دیگر بخش تولید که در سایر دستگاه های اجرایی وجود دارد و همچنین ظرفیت قانونی مواد ۶۱ و ۶۲ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و تامین مالی کشور، گزارش تهیه شده توسط دبیرخانه در دستور کار این هفته ستاد تسهیل و رفع موانع تولید قرار گرفته تا ضمن تبیین اقدام‌های اجرایی برای تحقق شعار سال، مطالبه گری از دیگر دستگاه ها در دستور کار قرار گرفته و تصمیمات ستاد در قالب بسته پیشنهادی پیگیری و اجرایی شود.

ایجاد هماهنگی بین سه قوه برای تحقق شعار سال

وی با اشاره به آمادگی اعلام شده از سوی مجلس شورای اسلامی و دستگاه قضا، تاکید کرد: با توجه به اعلام آمادگی قوای مقننه و قضائیه و همچنین هماهنگی های انجام شده، ضمن استقبال از رویکرد فعالانه سایر قوا و اعلام آمادگی برای همکاری کامل ستاد با این نهادها، چنان‌چه اجرای این پیشنهادها نیاز به مجوزهای قانونی داشته باشد موارد به فوریت برای سیر مراحل قانونی و قضائی به مراجع ذی‌ربط منعکس خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =