کمیته امداد رفسنجان بیش از ۳۰۰ میلیاردریال صرف امور مددجویان کرد

کرمان - ایرنا - رئیس کمیته امداد رفسنجان گفت: سال گذشته بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال هزینه در حوزه های مختلف درمانی، عمرانی، فرهنگی و اشتغال چهار هزار مددجوی تحت پوشش این نهاد شده است.

حسین فداکار روز دوشنبه  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تبریک به مناسبت ایام نوروز ۱۴۰۰ اظهار داشت: چهارهزار مددجو تحت پوشش کمیته امداد رفسنجان و دارای پرونده هستند که سالیانه  از خدمات درمانی، عمرانی، اشتغال، فرهنگی و آموزشی بهره مند می شوند ضمن اینکه اقشار آسیب پذیر دیگری هم هستند که تحت پوشش این نهاد نیستند امّا تا جایی که در توان ما باشد به آن ها کمک می کنیم.

وی با اشاره با اینکه سعی و تلاش ما حفظ کرامت و عزت مددجویان است تصریح کرد: در حوزه اشتغالزایی در سال گذشته توانستیم برای ۲۲۳ متقاضی به میزان ۸۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار به صورت تسهیلات کم بهره بانکی اعطا کنیم و در حوزه های مختلف از جمله کشارزی، دامپروری، حمل و نقل و راه اندازی کارگاه های تولیدی اشتغال ایجاد شد تا به خودکفایی برسند.

جذب بیش از ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات از طریق صندوق امداد ولایت

رئیس کمیته امداد رفسنجان بیان کرد: پارسال همچنین از محل صندوق امداد ولایت، تسهیلاتی به مددجویان اعطا شد که ۲ فقره تسهیلات حمایتی این صندوق به مبلغ یکصدمیلیون ریال از طریق ارسال نامه به رهبری جذب شد و نیز ۱۳ فقره تسهیلات اشتغال و خودکفایی به مبلغ ۲ میلیارد و ۵۱۲ میلیون ریال از محل منابع دولتی به مددجویان متقاضی کار در رفسنجان پرداخت شد.

وی ادامه داد: همچنین در این زمینه ۷۳۲ فقره تسهیلات از محل وجوه اداره شده این صندوق به مبلغ  ۴۳ میلیارد و ۲۷۵ میلیون ریال جذب شده است.

فداکار گفت: همچنین تسهیلات حمایتی ودیعه مسکن هم ۲ فقره به مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال و تسهیلات ودیعه مسکن بنیاد مستضعفان بهزیستی هم ۱۵فقره به مبلغ ۲ میلیارد ریال به مددجویان واگذار شد.

وی با اشاره به اینکه ۳۶ فقره تسهیلات فرهنگی هم به مبلغ یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال و سه فقره تسهیلات آموزش کسب و کار به مبلغ ۲۰۶ میلیون ریال به مددجویان متقاضی در رفسنجان اعطا شد، تصریح کرد: در سالی که گذشت در مجموع در حوزه صندوق ولایت، ما توانستیم در رفسنجان  ۷۹۶ فقره وام به مبلغ ۵۰ میلیارد و ۲۰۶ میلیون ریال وام پرداخت کنیم.

بیش از ۱۴ میلیارد ریال برای هزینه درمان مددجویان رفسنجان صرف شد

رئیس کمیته امداد رفسنجان در تشریح عملکرد حوزه درمان این نهاد طی سال گذشته اظهار کرد: در این راستا یکهزار و ۵۰۰ فقره هزینه های درمانی به بیماران تحت پوشش این نهاد به میزان پنج میلیارد ریال پرداخت شد.

وی افزود:  بیش از ۵۰۴ میلیون ریال سبد کالا بین بیماران خاص و صعب العلاج کمیته امداد توزیع شد  و همچنین به میزان ۲۳۸ میلیون ریال به کودکانی که سوء تغذیه دارند کمک شده است.

فداکار ادامه داد: همچنین در حوزه درمان بیش از ۱۷۵ میلیون ریال هزینه برای تهیه سبد بهداشتی به مددجویان اعطا شد و ضمنا به تعداد ۳۵۰ نفر از مددجویان تحت پوشش این نهاد هم سرانه بیمه های تأمین اجتماعی به مبلغ ۸ میلیارد ریال پرداخت گردید.

۲۰ میلیارد ریال در حوزه عمران برای مددجویان رفسنجان هزینه شد

رئیس کمیته امداد رفسنجان گفت: طی سال گذشته  چهار واحد مسکن شهری برای اقشار بی بضاعت و مددجو به میزان یک میلیارد و ۸۶۵ میلیون ریال و سه واحد مسکن روستایی هم برای مددجویان تحت پوشش به مبلغ ۷۵۰ میلیون ریال احداث شد؛ این مددجویان توان ساخت مسکن را نداشته و بی سرپناه بودند.

فداکار خاطرنشان کرد: همچنین ۸۴ مورد تعمیرات اساسی مسکن مددجویان به مبلغ هفت میلیارد و ۵۶۰ میلیون ریال هزینه شد و ۲۴۷ مورد هم تعمیرات جزئی به مبلغ هشت میلیارد و ۶۴۵ میلیون ریال صورت گرفت تا مددجویان در رفاه و آسایش زندگی کنند.

وی با اشاره به  احداث ۱۸ مورد حمام و سرویس بهداشتی برای مددجویان؛ بیان کرد: با احداث این موارد ۵۴۰ میلیون هزینه صرف شد و در مجموع در حوزه عمران برای مددجویان رفسنجان سال گذشته اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد و ۲۱۰ میلیون ریال هزینه شد.

۷۰۷ بسته آموزشی و لوازم التحریر بین دانش آموزان نیازمند توزیع شد

رئیس کمیته امداد رفسنجان با اشاره به توزیع ۷۰۷ مورد اقلام آموزشی، کیف و لوازم التحریر در سال گذشته بین دانش آموزان نیازمند رفسنجان که تحت کمیته امداد حمایت می شوند؛ اظهار کرد: واحد فرهنگی کمیته امداد در راستای کمک به دانش آموزان نیازمند و اینکه محصلی از تحصیل بازنماند این کار را انجام داده است و بالغ بر یک میلیارد و ۴۱۴ میلیون  ریال در این زمینه هزینه شده است.

وی افزود: این واحد همچنین در سال گذشته ۲۰۹ مورد شهریه دانشجویی به مبلغ حدود ۲ میلیارد ریال پرداخت کرده  و ۹۹۳ کمک هزینه دانش آموزی هم اعطا شده است.

فداکار خاطرنشان کرد: همچنین ۷۲ تبلت و موبایل جهت بهره مندی دانش آموزن نیازمند از شبکه های مجازی در زمینه تحصیل توزیع شد که در این زمنیه هم برای تهیه این اقلام یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال صرف شده است.

۱۳۱ میلیارد ریال حمایت های جهیزیه ای و مستمری کمیته امداد به مددجویان

وی گفت: سال گذشته بین ۲۲۵ نفر از دختران عقدکرده نیازمند تحت پوشش که توان تهیه جهیزیه و تشکیل زندگی را نداشتند جهیزیه به مبلغ بیش از ۱۲ میلیارد ریال توزیع شد.

فداکار تصریح کرد: همچنین سال گذشته به چهار هزار نفر از مددجویان تحت پوشش این نهاد مستمری ماهیانه پرداخت می شد که در مجموع مبلغ بیش از ۱۰۴ میلیارد ریال اعطا شد.

وی ادامه داد: ۲۱۹ نفر از مددجویان رفسنجان توانایی پرداخت اجاره مسکن را نداشتند که کمیته امداد سال گذشته در مجموع به این افراد مبلغ هفت میلیارد ریال اجاره مسکن پرداخت کرده است ضمن اینکه ۲۰۰ فقره لوازم منزل به مبلغ ۲ میلیارد ریال اعطا و کمک های موردی دیگر هم به مبلغ پنج میلیارد ریال ارائه شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha