افزون بر ۲.۳ میلیون دام و طیور در کشتارگاههای خراسان رضوی ذبح شدند

مشهد- ایرنا- مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: دو میلیون و ۳۴۷ هزار قطعه طیور و راس دام از ابتدای اجرای "طرح تشدید نظارت بر فراورده‌های خام دامی" تاکنون در کشتارگاههای این استان ذبح شده‌اند.

اداره‌کل دامپزشکی خراسان رضوی روز یکشنبه به نقل از دکتر جواد اعلمی گزارش داد: دو میلیون و ۲۹۵ هزار مورد از این تعداد ذبح شرعی در کشتارگاههای استان مربوط به طیور بوده است.

وی افزود:  ۵۲ هزار راس دام نیز از ابتدای اجرای "طرح تشدید نظارت بر فراورده‌های خام دامی" تاکنون در کشتارگاههای این استان ذبح شده‌اند. 

مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی ادامه داد: کشتارگاههای دام و طیور این استان حتی در طول تعطیلات نوروزی امسال فعال بوده‌اند.

وی گفت: همه مراحل عملیات ذبح دام و طیور در کشتارگاههای خراسان رضوی بدون هیچ استثنایی با نظارت همه‌جانبه کارشناسان دامپزشکی صورت گرفته و پس از آن وارد چرخه مصرف عمومی در سطح استان می‌شود. 

دکتر اعلمی همچنین اظهارداشت: گزارشهای مردمی در کشف و ضبط موارد کشتار غیرمجاز دام و طیور و جلوگیری از آن به منظور ارتقای سطح بهداشت عمومی بسیار مهم است.

وی افزود: بر همین اساس از همه شهروندان درخواست می‌شود در صورت مشاهده کشتار غیرمجاز دام و طبور و دیگر تخلفات در حوزه عرضه فرآورده‌های خام دامی، مراتب را در مشهد، با شماره تلفنهای ۳۷۲۵۰۰۲۵ و ۳۷۲۵۰۰۳۵ شبکه دامپزشکی مشهد، ۱۵۱۲ مرکز پیام اداره‌کل و در شهرستانها به مدیریت شبکه دامپزشکی اطلاع دهند.

مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: گزارش موارد تخلف از طریق پیام‌رسان سروش به آدرس @dampezeshkirazavi نیز میسر است. 

۱۴ باب کشتارگاه دام و طیور در استان شش میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی دایر است. 

دو هزار و ۶۱۷ نفر عضو "شورای نظام دامپزشکی" خراسان رضوی هستند که از این تعداد هزار و ۲۰۰ نفر دامپزشک و دکترای عمومی، ۶۵ نفر دکتر متخصص و هزار و ۴۰۰ نفر در رده‌های تکنسین، کاردان، کارشناس و کارشناس ارشد دامپزشکی خدمت می‌کنند.

۷۶۰ نفر فعال دامپزشکی و دکتر دامپزشک نیز در بخش خصوصی خراسان رضوی با شورای نظام دامپزشکی این استان همکاری دارند.

همچنین ۲۰ مرکز درمانی، ۱۲۰ واحد داروخانه و ۸۰ مرکز مایه‌کوبی مستقل دامپزشکی در سطح استان خراسان رضوی دایر هستند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =