ورود نوروزی نیم میلیون خودرو سواری به خراسان رضوی

مشهد-ایرنا- رییس مرکز مدیریت راههای اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: بر اساس اطلاعات ثبت شده در سامانه‌های ترددشمار جاده‌های استان، از ۲۵ اسفند ۹۹ تا ششم فروردین جاری ۴۹۷ هزار و ۴۱۵ دستگاه خودرو سواری وارد خراسان رضوی شده‌اند.

ابوالفضل حسینی عشرت آباد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:‌ نوروز پارسال در این بازه زمانی ۲۳۹ هزار و ۴۹۲ دستگاه خودرو سواری سبک وارد استان شده بود که مقایسه این ارقام، نشان از افزایش ۱۰۸ درصدی سفرهای جاده‌ای به استان دارد.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد سفر به خراسان رضوی از طریق جاده ای انجام می‌شود، افزود: از میان حدود نیم میلیون دستگاه خودرو ورودی ۷۴ درصد در خراسان رضوی پلاک گذاری شده و بومی این استان هستند.

رییس مرکز مدیریت راههای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: ۹ درصد خودروهای ورودی به خراسان رضوی دارای پلاک استان تهران بوده و پس از آن استانهای خراسان شمالی و جنوبی هرکدام با حدود ۲ درصد، در رده بعدی ورود به استان هستند.

وی افزود: استانهای سیستان و بلوچستان، مازندران، گلستان و اصفهان نیز هرکدام مبدا یک درصد خودروهای ورودی به خراسان رضوی بوده اند و سایر استانها نیز سهمی کمتر از یک درصد دارند.

حسینی عشرت آباد، شمار سرنشینان هر خودرو سواری در ایام نوروز را چهار نفر اعلام کرد و ادامه داد: در بازه زمانی یاد شده آمار دستگاههای ترددشمار در پنج ورودی مشهد نشان می‌دهد ۹۶۰ هزار دستگاه خودرو سواری از داخل و خارج استان به این کلانشهر وارد شده اند که این رقم در مدت مشابه پارسال ۵۹۰ هزار دستگاه بوده است و مقایسه ارقام یاد شده از افزایش ۶۳ درصدی ورود مسافر به مشهد حکایت دارد.

بر اساس اعلام اداره ‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از ۲۵ اسفند پارسال تا پنجم فروردین ماه امسال بیش از ۲۲۰ هزار اقامت در واحدهای اقامتی این استان ثبت شده که نیمی از آنها در هتلها و بقیه در هتل‌آپارتمان‌ها، مهمانپذیرها، اقامتگاه‌های بومگردی و مجتمع‌های گردشگری بوده است.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =