شعار سال رهبر معظم انقلاب  چراغ راهی برای حرکت همه مسوولان است 

اصفهان - ایرنا - مدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی با بیان اینکه شعار سال رهبری چراغ راهی برای حرکت همه مسوولان و دوستداران نظام است گفت:  رهبر معظم انقلاب با انتخاب شعار سال ریل گذاری برای رفع مشکلات و چالش‌های کشور را انجام می‌دهند.  

زهرا سعیدی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی  با تیزبینی و درک صحیح از شرایط نظام، نامگذاری سال را طراحی می‌کنند.

وی انتخاب شعار جهش تولید در سال گذشته و انتخاب مجدد کلیدواژه تولید را نشان از دست نیافتن به این هدف دانست و ابراز امیدواری کرد که در سال جدید با تلاش همه مسوولان و مردم با رفع این موانع شعار سال محقق شود.

نماینده سابق مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: موضوع تولید و اشتغال سال‌هاست که مورد تاکید  رهبر معظم انقلاب قرار دارد و باید در این زمینه به جای شعار دادن و مقصر دانستن دیگران اقدام عملی شود تا به نتیجه مطلوب برسیم.

وی ادامه داد: سرمایه گذاری حدود ۴۰ میلیارد دلاری برای جلوگیری از خام فروشی و رسیدن به خودکفایی و تولید لازم است و در این صورت علاوه بر اشتغال زایی، اثر تحریم‌ها نیز به شدت کاهش خواهد یافت.

سعیدی اضافه کرد: با مدیریت صحیح و جلوگیری از خام فروشی در بسیاری از حوزه‌های تولیدی می‌توان به تولید انبوه، فرآوری و ایجاد اشتغال در کشور رسید.

وی یکی از مهمترین موانع در راه رسیدن به تولید و اشتغال مطلوب و جلوگیری از خام فروشی را مقابله با سران ثروت و قدرت دانست و خاطرنشان کرد: برای نمونه در طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان برخی از مدیران دارای قدرت متضرر از این قانون بودند و با این طرح مخالفت می‌کردند اما در نهایت هشت هزار بازنشسته جای خود را به مدیران جوان دادند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس دهم تصریح کرد: تصویب یک قانون به راحتی و یک روزه آماده نمی‌شود،  بلکه باید ابتدا گفتمان آن ایجاد و پس از طی فراز و نشیب‌ها و تصویب با یک نظام اجرایی قوی فارغ از حاشیه به پشتوانه قانونی با ضمانت اجرایی تصمیم گیری شود تا به نتیجه مطلوب برسیم.

وی گفت: با ۲۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری در صنعت نفت و  ایجاد فرآوری در این صنعت می‌توان از فروش نفت خام جلوگیری کرد و اشتغال و ارز قابل توجهی را نصیب کشور کرد.

سعیدی بیان کرد: برای خودکفایی در حوزه سنگ‌های ساختمانی به ۲ میلیارد دلار در زمینه سنگ‌های معدنی به چهار میلیارد دلار سرمایه گذاری نیازداریم.  

به گزارش ایرنا، رهبر انقلاب اسلامی سال ۱۴۰۰ را سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری و تاکید فرمودند: شعار انقلابی جهش تولید امسال باید با حمایت همه‌جانبه و رفع موانع، کامل محقق شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =