۹ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۸:۱۴
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 84276558
۰ نفر

برچسب‌ها

تردد در جاده‌های زنجان ۱۴۷ درصد افزایش داشت

زنجان - ایرنا - جانشین پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: از ۲۶ اسفند ماه ۹۹ تا ۶ فروردین ماه جاری تردد خودرو در مسیرهای ارتباطی این استان در مقایسه با مدت مشابه /۲۶ اسفند ۹۸ تا ۶ فروردین ۹۹/ به میزان ۱۴۷ درصد بیشتر شده بود.

سرهنگ مهدی میناخانی، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی مدت یاد شده، بیشترین تردد خودرو در مسیرهای ارتباطی این استان به آزاد راه‌های "زنجان - قزوین و زنجان - تبریز" و بیشترین نوع وسایط نقلیه نیز به خودروهای سبک و سواری اختصاص داشت و عوامل پلیس راه به صورت شبانه روز آمد و شد خودروها را کنترل و رصد می کردند تا حوادث رانندگی به حداقل ممکن برسد. 

وی اظهار داشت: به رغم تلاش بی وقفه و حضور فیزیکی عوامل پلیس راه در مسیرهای ارتباطی این استان به منظور جلوگیری از تخلفات حادثه ساز از سوی رانندگان عبوری، متاسفانه در طی مدت یاد شده پنج نفر از هموطنان در جاده های زنجان به علت وقوع حوادث رانندگی جان باختند و تعدادی نیز مصدوم و به منظور درمان به مراکز درمانی انتقال یافتند.  

میناخانی، تصریح کرد: در زمان حاضر وضعیت ترافیکی در کلیه مسیرهای ارتباطی این استان عادی و روان است اما پیش بینی می شود در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین ماه حجم تردد وسایط نقلیه در جاده های زنجان افزایش یابد.

جانشین پلیس راه استان زنجان از کسانیکه که قصد سفر در این روزهایی کرونایی را دارند خواست به منظور پیشگیری از ابتلا به این بیماری منحوس از سفرهای غیرضرور به جد خودداری کنند تا پشیمانی و ندامت ببار نیاید.  

به گزارش ایرنا، برابر آمار پلیس راه استان زنجان، تعداد کشته شدگان ناشی از حوادث رانندگی در سطح مسیرهای ارتباطی این استان در سال ۹۹ به رقم ۲۰۸ نفر رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ به میزان ۱۹ درصد /۵۰ نفر/ کاهش داشت.

استان زنجان پنج هزارو ۸۴۰ کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۲ کیلومتر راه اصلی و ۹۷۴ کیلومتر راه فرعی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =