۸ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۵۰
کد خبرنگار: 3043
کد خبر: 84276544
۰ نفر

برچسب‌ها

۶۳۶ پاکبان قزوینی مقابل کرونا واکسینه می شوند

قزوین - ایرنا-معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین گفت: واکسیناسیون ۶۳۶ پاکبان قزوینی از امروز یکشنبه در شهرستان های نارنجی قزوین و تاکستان آغاز می شود.

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به توزیع واکسن کرونا در استان قزوین افزود: در این مرحله ۶۳۶ دوز واکسن به پاکبانان اختصاص یافته و با توجه به هماهنگی با دانشگاه بحث تزریق با اولویت شهرداری شهرستان های نارنجی از جمله قزوین و تاکستان از امروز بعداز ظهر شروع می شود و به نوبت و با اولویت انجام می شود. 
حبیبی اضافه کرد: با توجه به اینکه پاکبانان در سطح جامعه پراکنده بوده و ارتباط مستمر و شبانه روزی با خانواده ها دارند در ستاد کرونا تصمیم گیری شد پاکبانان برای تزریق در اولویت باشند .
این مسوول افزود: بنابراین در کنار کادر بهداشت ، سالمندان و بیماران خاص ، پاکبانان در اولویت قرار می گیرند و امیدواریم در مراحل بعدی سهمیه بیشتری برای استان تخصیص یابد.
وی یاد آور شد: تزریق واکسن در چهار فاز در سطح استان انجام خواهد شد که اولویت تزریق واکسن با افرادی است که درگیری بیشتری با بیماری کووید ۱۹ دارند.
حبیبی اضافه کرد: تاکنون پنج هزار و ۱۵۸ دوز واکسن کرونا به این استان تخصیص داده شده است .

استان قزوین در حال حاضر دارای ۲۵ شهر و ۸۴۴ روستا است که با تبدیل نهایی سه روستای استان به شهر، تعداد شهرهای استان قزوین به ۲۸ شهر افزایش پیدا خواهد کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =