ارسال بیش از ۱۶ هزار هنرکارت تا پایان فروردین ۱۴۰۰

تهران- ایرنا- روابط عمومی صندوق اعتباری هنر از ارسال ۱۶هزار و ۷۹۵ هنرکارت اعضای این صندوق تا پایان فروردین ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: هنرکارت هنرمندان استانی از طریق ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی توزیع خواهد شد.

به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا، روابط عمومی صندوق اعتباری هنر با تشریح جزئیات روند تشکیل پروند،‌ صدور هنرکارت برای اعضای این صندوق،‌ افزود: کارت هنرمندان و اعضای صندوق ساکن پایتخت به آدرس ثبت شده در سامانه هنرکارت، از طریق پست ارسال می شود.

این گزارش می افزاید:‌ همچنین توزیع هنرکارت اعضای خانه سینما با هماهنگی این خانه انجام خواهد شد. به منظور حفظ امنیت حساب و کارت بانکی، اعضا پس از دریافت هنر کارت، لازم است شماره کارت خود را از طریق تلفن همراه اعلام شده در زمان ثبت نام به شماره ۵۰۰۰۲۸۱۹۰ ارسال کنند.

این گزارش یادآور شده است، هنرمندانی که تاکنون در بانک عامل حساب نداشته اند و کمک هزینه ایام کرونا خود را دریافت نکرده اند، قبل از ارسال پیامک فعال سازی، جهت احراز هویت به شعب بانک مربوطه مراجعه کنند.
اسامی اعضای صندوق اعتباری هنر که برای آنها هنر کارت صادر و آماده ارسال است هم اکنون در نشانی قابل مشاهده است.

به گزارش ایرنا، «هنر کارت» یک کارت شناسایی اختصاصیِ اعتباری از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای اهالی فرهنگ و هنر در انجام امور بانکی و دریافت تسهیلات ویژه در چارچوب فعالیت‌های صندوق اعتباری هنر است.

صدور این کارت در راستای مطالبات اهالی فرهنگ و هنر خصوصاً در طی سفرهای حمایتی و مطابق با نیاز سنجی های انجام گرفته صورت گرفت. هنر کارت دارای قابلیت ارائه خدمات چندگانه است و از این پس تمام خدمات صندوق از قبیل خدمات بیمه ای، طرح تکریم و کمک مستمری و تسهیلات مالی از طریق این کارت ارائه خواهد شد. سایر خدمات رفاهی، فرهنگی، گردشگری و... نیز طی مراحل مختلف روی این کارت فعال خواهد شد.

صندوق اعتباری حمایت از نویسندگان، روزنامه نگاران و هنرمندان فعالیت خود را رسما از فروردین ۱۳۸۳ در ساختمانی متعلق به موسسه فرهنگ و توسعه واقع در خیابان آرژانتین آغاز کرد. در نخستین سال فعالیت ۷۵۶ نفر از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کشور به عضویت این صندوق درآمدند. صندوق موسسه ای غیردولتی وغیرانتفاعی دارای شخصیت مستقل است که زیر نظر هیئت امنا اداره می شود.

هدف اصلی صندوق به اعتبار ماده یک اساسنامه آن صرفا حمایت از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه است در چارچوب سیاست های ذیل شامل:  ۱. ساماندهی و یکپارچگی در حمایت از جامعه نویسندگان، روزنامه نگاران و هنرمندان و تبدیل حمایت های مقطعی متکی بر منابع مالی مردمی و غیر دولتی، ۲. حمایت از خلاقیت ها و نوآوری ها در حوزه فرهنگ و هنر و شناسایی، جذب و هدایت استعدادها درحوزه فرهنگ و هنر، ۳.  جذب سرمایه گذاری ها و تامین منابع مالی جدید برای توسعه فعالیت ها در حوزه فرهنگ و هنر، ۴.  توسعه مرحله ای کمیت و کیفیت حمایت ها منطبق با اولویت بندی اعضا و نیازها و افزایش تدریجی تعداد افراد تحت پوشش انجام می شود.

همزمان با ماه پایانی سال ۹۹ سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدیدی از روند صدور هنر کارت چندین مورد از این کارت را به برخی هنرمندان به صورت نمادین اهدا کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =