۹ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۸:۱۹
کد خبرنگار: 2105
کد خبر: 84276526
۰ نفر

برچسب‌ها

۷۰۰ تن میوه شب عید در کردستان توزیع شد

سنندج- ایرنا- مدیر تعاون روستایی کردستان گفت: از ابتدای آغاز طرح توزیع میوه شب عید در استان تاکنون ۷۰۰ تن سیب و پرتقال توزیع شده است.

پیمان اسکندری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه طرح توزیع میوه شب عید در استان از ۲۵ اسفند سال ۱۳۹۹ آغاز شده است، اظهار داشت: قرار بود این طرح تا ۱۳ فروردین امسال ادامه داشته باشد که براساس پیش‌بینی انجام شده و در راستای تنظیم بازار و ممانعت از افزایش قیمت سیب و پرتقال در بازار تا ۱۵ فروردین تمدید شده است.

وی با اشاره به اینکه ۶۵۰ تن پرتقال و ۳۰۰ تن سیب در استان خریداری شد و در قالب ۷۸ غرفه در حال توزیع است، اضافه کرد: تاکنون ۴۵۰ تن پرتقال و ۲۵۰ تن سیب قرمز و زرد در غرفه‌های مستقر در استان توزیع شده است.

مدیر تعاون روستایی کردستان با بیان اینکه قیمت میوه‌های شب عید عرضه شده در استان ثابت مانده و تغییری نکرده است، افزود:  هر کیلوگرم سیب قرمز به قیمت ۷۰ هزار ریال، سیب زرد ۹۰ هزار ریال و پرتقال هم ۱۱۵ هزار ریال  در استان در حال توزیع است. 

اسکندری یادآور شد: قبل از اجرای طرح توزیع میوه شب عید قیمت پرتقال و سیب در بازار استان بیش از ۱۵۰ هزار ریال بود که با توزیع میوه‌های یارانه‌دار این قیمت کاهش پیدا کرد و در روزهای نخست اجرای این طرح استقبال مطلوبی از آن شد.

۷۰ هزار و ۷۹۲ واحد صنفی دارای پروانه کسب در استان کردستان وجود دارد و از این تعداد بیش از ۳۰ هزار واحد در مرکز استان مستقر هستند که سه درصد از این واحدهای صنفی را فروشگاه های متوسط  و زنجیره ای تشکیل داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =