فعال سیاسی فارس: تبلیغات برخی افراد با اختیارات شورای شهر تناسبی ندارد

شیراز- ایرنا- رئیس شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی استان فارس با اشاره به تبلیغات برخی داوطلبان انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: در تبلیغات برخی افراد داوطلب این انتخابات، وعده‌های عجیبی مشاهده می‌شود که اساسا ارتباطی با شورای شهر و اختیارات عضو شورا ندارد.

روابط عمومی شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی استان فارس یکشنبه با ارسال مطلبی از قول حجت الاسلام سید محی‌الدین طاهری افزود: مهمترین ملاک برای انتخاب افراد مبتنی بر شاخص های تبیین شده توسط مقام معظم رهبری با کفایت بودن، باایمان وکارآمد بودن است.
این خطیب دینی که در نخستین جلسه هیات اجرایی شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی شهرستان شیراز سخن می‌گفت، افزود:  به صراحت اعلام می کنم که با برخورد سهمیه‌ای وانحصارطلبانه و اینکه شورای شهر به صورت شرکت سهامی شکل گیرد و اداره شود کاملا مخالف هستم.
رئیس شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی استان فارس گفت: اینکه گفته شود فلان تعداد کرسی شورای شهر سهمیه فلان آقا یا فلان مجموعه است را بنده مطلقا قبول ندارم؛ مبنای کار باید شایسته سالاری باشد و هر کسی که بر اساس کسب شاخص‌ها و معیارهای مناسب انتخاب شده و در فهرست قرار گرفت، مورد پذیرش خواهد بود.
طاهری ادامه داد: ما می خواهیم سالانه مدیریت افزون بر ۶ هزار میلیارد تومان اموال بیت المال را در اختیار اعضای شورای شهر قرار دهیم بنابراین نمی توانیم بدون شاخص و معیار مناسب و صرفا بر اساس سلیقه و نظر افراد و به توصیه، کسی را در فهرست قرار دهیم.
دبیر جامعه روحانیت استان فارس در ادامه دغدغه ها و نکات مد نظر جامعه روحانیت و شورای وحدت را تبیین کرد.
وی گفت:‌معمولا در انتخابات های مختلف اعم از ریاست جمهوری، مجلس و شوراهای اسلامی شهر و روستا افراد یا فهرست هایی را معرفی می کنیم و مردم را راهنمایی می کنیم و مردم نیز به ما اعتماد می کنند. آیا پاسخگوی انتخاب خود و راهنمایی و دلالت و اعتماد مردم در پیشگاه خداوند خواهیم بود و به لزوم پاسخگویی به این موارد فکر می کنیم؟
وی ادامه داد: باید بدانیم که همانگونه که کسی که به کار نیکی راهنمایی می کند مانند انجام دهنده آن کار نیک است؛ کسی که مردم را به کاری شر نیز راهنمایی کند مانند انجام دهنده آن کار است.
این خطیب دینی اظهار داشت: فردای قیامت ما باید پاسخگوی انتخاب غلط مردم که با راهنمایی و دلالت ما انجام شده است باشیم؛ امام خمینی (ره) به مرحوم حاج احمد آقا گفتند حتی تکان دادن دست هم در پیشگاه الهی محاسبه خواهد شد.
رئیس شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی استان فارس خداترسی، مسئولیت پذیری، تعهد، تخصص، پاک دستی، شایستگی و پر تلاش بودن را از مهمترین شاخصه های داوطلبان شورای اسلامی شهر دانست.
طاهری ضمن دعوت از همه صاحب نظران و کارشناسان جهت همکاری، ارائه پیشنهادات و نقطه نظرات خود به شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی استان فارس افزود: به زودی فراخوان ارسال سوابق کاری و سازوکار تصمیم گیری هیات اجرایی این شورا برای رسیدن به فهرست اعلام خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =