خروج واحدهای تولیدی چرمشهر از فهرست صنایع آلاینده با دفع اصولی پسماند

تهران- ایرنا- مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری تهران گفت: در صورت مدیریت و دفع اصولی پسماندها توسط واحدهای تولیدکننده چرم در شهرک چرمشهر، این واحدها از فهرست صنایع آلاینده خارج می شوند.

به گزارش ایرنا از استانداری تهران، فریدون عطایی روز یکشنبه در مورد شهرک صنعتی چرمشهر اظهار داشت: شهرک صنعتی چرمشهر به عنوان بزرگ‌ترین شهرک تخصصی چرم کشور و داشتن زیرساخت های منحصر به فرد آن نظیر قرار گرفتن آن در مجاورت بزرگراه قم - گرمسار حائز اهمیت بسیار است؛ در این میان موضوع فاضلاب تصفیه نشده چرمشهر سال های متمادی به مشکل مهم زیست محیطی شهرستان ورامین تبدیل شده است.
 
وی همچنین با اشاره به لزوم جداسازی تخصصی پسماندهای این شهرک ادامه داد: در راستای رفع معضل پسماندها و حذف تولیدکنندگان چرم مستقر در شهرک صنعتی چرمشهر از فهرست صنایع آلاینده قراردادی میان سازمان همیاری شهرداری های استان تهران با کنسرسیومی از شرکت ها در حوزه محیط زیست منعقد شده است.
 
مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری تهران خاطرنشان کرد: سازمان محیط زیست استان تهران اعلام کرد که در صورت مدیریت و دفع اصولی پسماندها توسط واحدهای تولیدکننده چرم با واگذاری مدیریت اجرایی آنها به اشخاص حقیقی و حقوقی ذیصلاح و ارائه مستندات مرتبط (قرارداد منعقده با پیمانکار مربوطه) واحدهای مشمول از فهرست صنایع آلاینده خارج خواهند شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =