سه هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری درشهرستان محلات محقق شد

خمین - ایرنا - سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت محلات گفت: سه هزار و ۹۷۰میلیارد ریال سرمایه‌گذاری پارسال در این شهرستان از توابع استان مرکزی محقق شده که این حجم از سرمایه‌گذاری با صدور ۱۲ پروانه‌ بهره‌برداری در زمینه فرآوری سنگ حاصل شده است.

«محمد جمال عباسی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این میزان سرمایه گذاری توانست در سال گذشته ۴۹ فرصت شغلی پایدار ایجاد کند.

وی عنوان کرد: ۶۵ جواز تاسیس نیزپارسال در بخش صنعت  شهرستان محلات صادر شد که برآورد سرمایه مورد نیازبرای تحقق آن‌ها ۶ هزار و ۴۱۰ میلیارد ریال است.
سرپرست صنعت ، معدن و تجارت محلات اضافه کرد: بهره‌برداری از این واحدها یک‌هزار و ۷۰ فرصت شغلی در زمینه برش و  فرآوری سنگ و صنایع جانبی را  فراهم می‌کند.
جمال عباسی گفت: یک شهرک صنعتی، یک ناحیه و ۲ قطب صنعتی در محلات وجود دارد که ۲۹۰ واحد صنعتی پروانه‌دار در آن ها فعالیت می‌کنند و در آن‌ها بیش از چهار هزار فرصت شغلی پایدار ایجاد شده است.
وی افزود: ۱۱۵ معدن در محلات وجود دارد که ۷۵ واحد آن فعال است  که ۶۲ واحد در حوزه سنگ تراورتن فعالیت می‌کنند.
سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت محلات افزود: سهم ۵۰ درصدی اقتصاد محلات از تولید سنگ‌های خام و تزئینی توانسته رونق مناسبی را برای این شهرستان رقم بزند.
محلات واقع در جنوب استان مرکزی، ۵۵ هزار نفر جمعیت دارد و شهرت آن در حوزه تولید سنگهای تزئینی، گل و گیاه و تریکو است.
   

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =