مسوولان از ظرفیت ۱۰۷ سازمان مردم نهاد جوانان خراسان رضوی استفاده کنند

مشهد-ایرنا- نایب رییس مجمع جوانان خراسان رضوی گفت: در حال حاضر ۱۰۷ سازمان مردم نهاد جوانان در استان فعالیت می‌کنند و شایسته است مسوولان و مدیران از توان و ظرفیت این تعداد سازمان مردم نهاد جوانان استفاده کنند.

سید پارسا علوی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همه افرادی که در این سازمانهای مردم نهاد عضویت دارند به صورت رایگان، داوطلبانه و بدون دریافت هیچ گونه تسهیلاتی فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: این سازمانها می توانند محلی برای جذب نیروهای داوطلب باشند نیروهایی که همیشه در شرایط خاص و بحرانها بیشترین کمکها را به دولت داشته اند و نمونه بارز همیاری سازمانهای مردم نهاد جوانان خراسان رضوی در بحران ملی کرونا خود را نشان داد.

نایب رییس مجمع جوانان خراسان رضوی گفت: مطابق شیوه‌نامه های علمی در آغاز همه گیری کرونا اعضای این سازمانهای مردم نهاد علاوه بر ضدعفونی کردن معابر، ۳۰۰ هزار ماسک در مشهد توزیع کردند همچنین که ارقام قابل توجهی نیز در سایر شهرستانها توزیع شد.

علوی افزود: مجمع جوانان استان خراسان رضوی و سازمانهای زیرمجموعه آن در طرح مواسات و همدلی رتبه بیشترین توزیع بسته های معیشتی ارزاق را در میان مجامع ۳۱ استان کشور به خود اختصاص داد و از طرف دیگر براساس رتبه بندی وزارت ورزش و جوانان، سازمانهای مردم نهاد (سمن) این استان رتبه برتر بیشترین فعالیت مردم نهاد را در میان ۳۱ استان دیگر کسب کردند.

وی همچنین حوزه فعالیت سمنهای جوانان استان را گسترده توصیف کرد و ادامه داد: آسیبهای اجتماعی محور اصلی فعالیت سازمانهای مردم نهاد جوان در این استان است که مقابله با گسترش اعتیاد و پیامدهای آن، محرومیت زدایی و کودکان کار از جمله مصادیق عمده فعالیت سمنهای جوانان خراسان رضوی است.

نایب رییس مجمع جوانان خراسان رضوی شمار سازمانهای مردم نهاد جوانان استان در سال ۹۸ را ۸۰ مورد عنوان کرد و گفت: اکنون این رقم با رشد قابل توجهی به ۱۰۷ سمن فعال افزایش یافته و برنامه ریزی مجمع جوانان استان رسیدن به عدد ۱۳۰ سمن جوان تا آبان ۱۴۰۰ است.

علوی افزود: آن گونه که رهبر معظم انقلاب توصیه کرده‌اند آغوش گسترده و بازی از سوی مسوولان استان برای استفاده از جوانان نمی بینیم حال آن که سازمانهای مردم نهاد جوانان از فیلترهای مختلف حراستی و مردمی رد شده‌اند لذا با توجه به رویکرد مردمی، این جامعه جوان می‌تواند داوطلبانه از عهده کمک و مشاوره به مسوولان به خوبی برآید، جامعه جوانی که از قرن ۲۱ است و با شرایط جدید این قرن به خوبی آشناست.

وی به مصوبه هیات دولت برای استفاده از مشاوران جوان در دستگاه ها اشاره و بیان کرد: در چند دستگاه محدود در استان شاهد استفاده از مشاوران جوان هستیم اما عدم اجرایی شدن این مصوبه دولتی در همه دستگاهها قابل قبول نیست و می توان با اجرایی شدن این مصوبه پای جوانان فعال را به دستگاههای اداری باز کرد و از خدمات گسترده سمنها به خوبی بهره گرفت.

۲ میلیون و ۱۶۰ هزار نفر از جمعیت ۶ میلیون  و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی را قشر جوان با سنین ۱۸ تا ۳۵ سال تشکیل می‌دهند.

یازدهم شعبان‌المعظم سالروز ولادت "حضرت علی‌اکبر" فرزند جوان حضرت سیدالشهدا (ع) که در رکاب پدر و امام زمان خود در کربلا به فیض عظمای شهادت نایل آمد در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران "روز جوان" و پنجم تا دوازدهم فروردین ماه جاری "هفته جوان" نام‌گذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =