ذوالفقارنسب: باشگاه ماشین‌سازی بخشی از فرهنگ و تاریخ تبریز است

ایرنا- تهران- کارشناس فوتبال کشورمان با اشاره به مشکلات این روزهای باشگاه ماشین‌سازی تبریز گفت: این تیم فرهنگ و تاریخ شهر تبریز است و امیدوارم هرچه زودتر مشکلاتش ختم به خیر شود.

«بیژن ذوالفقارنسب» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: من سال‌ها در تبریز زندگی کردم و مردم فهیم، خونگرم و فوتبال دوست این شهر را به خوبی می‌شناسم. ماشین‌سازی از جمله تیم‌های قدیمی ایران است و بی‌شک هواداران پرشور و حامیان خاصی هم دارد که اکنون نگران تیم و آینده باشگاه هستند.

وی افزود: تیم‌داری در لیگ‌های دسته یک و برتر بسیار سخت است و با هزینه‌هایی که این روزها وجود دارد، تیم‌داری کار آسانی نیست. باید از افرادی که در این شرایط در فوتبال فعالیت می‌کنند، تشکر کرد. اما از سویی دیگر باید به فکر فوتبال، فرهنگ و تاریخچه یک استان، تیم و باشگاه هم بود و نباید به شکلی رفتار کرد که نگرانی به هوادران تزریق شود. باید این مساله و مشکلات حل شود تا ماشین‌سازی که بخشی از فرهنگ تبریز است بدون دغدغه در لیگ باقی بماند و مسیرش را ادامه دهد.

این مربی فوتبال کشورمان تاکید کرد: باید فرهنگ و اخلاق در فوتبال رعایت شود و به گونه‌ای رفتار کرد که مدیران، مربیان، بازیکنان و همه اهالی فوتبال به نظم و اخلاق وفادار باشند و به گونه‌ای رفتار نکنند که ماهیت موضوع زیر سوال برود.

ذوالفقارنسب خاطر نشان کرد: اگر مدیریت کنونی باشگاه ماشین‌سازی توان ادامه فعالیت را ندارد باید تا زمان است، تصمیم درست را گرفت. در این شرایط می‌توان تصمیم‌های مختلفی را در دستور کار قرار داد که بهترین آن شاید تغییر مالکیت تیم باشد. در تبریز افراد و سازمان‌هایی هستند که برای اعتلای فرهنگ و فوتبال حاضرند پا پیش گذاشته و از اعتبار فوتبال این استان و تبریز به شایستگی حمایت کنند. من اگر توان مالی داشتم به این مقوله وارد می‌شدم چرا که خدمت به تیمی چون ماشین‌سازی، خدمت به فرهنگ، تاریخ فوتبال و ورزش است و باید این مساله را مد نظر قرار داد.

در ساعات گذشته اطلاعیه‌ای به نقل از هیات فوتبال آذربایجان شرقی در فضای مجازی منتشر شد که در آن اعلام  شد «محمدرضا زنوزی»  مالک فعلی ماشین‌سازی پس از تماس تلفنی استاندار آذربایجان شرقی با وی، حاضر شده مالکیت تیم را تا پایان فصل جاری لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور نگه دارد.

وی همچنین در خصوص فهرست تیم ملی و افرادی که به اردو فراخوانده شده‌اند، گفت: من به اسامی ورود نمی‌کنم چرا که این مساله در اختیار کادر فنی است، اما به طور کلی فهرست تیم ملی را مثبت ارزیابی می‌کنم و امیدوارم در ادامه راه موفق باشند. از نظر من اسکوچیچ یک مربی خویشتن‌دار و آرام است و مثل هر ایرانی دیگر امیدوارم تیم ملی نتایج قابل قبولی بگیرد.

کارشناس فوتبال کشورمان تاکید کرد: فوتبال ایران هیچ‌گاه با کمبود بازیکن و مربی مواجه نبوده و مساله و مشکل اصلی ما حضور نداشتن مدیران متخصص و فوتبالی بوده و اگر این معضل حل شود، مشکلی در مسیر موفقیت فوتبال ایران نمی‌بینم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =