سه هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در چابهار محقق شد

چابهار - ایرنا - مدیرعامل و رییس هیات مدیره منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار با بیان اینکه طی یک سال گذشته سه هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در چابهار محقق شده است گفت: این رقم در سال ۹۲ حدود ۳۶۰ میلیارد تومان بود.

به گزارش ایرنا، عبدالرحیم کردی شامگاه یکشنبه در نشست شورای اداری منطقه آزاد چابهار که با حضور حمیدرضا مومنی دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد کشور و برخی مدیران و فعالان اقتصادی برگزار شد اظهار داشت: ۲۹ هزار میلیارد ریال طرح زیرساختی و عمرانی در این منطقه در حال اجرا است.

وی با اشاره به اینکه ۱۶ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در چابهار داشتیم، تصریح کرد: منطقه آزاد چابهار تنها در سال ۹۹ بیش از پنج هزار میلیارد تومان قرارداد جدید سرمایه‌گذاری منعقد کرده است.

مدیرعامل و رییس هیات مدیره منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار تصریح کرد: ۲۹۰ واحد تولیدی داریم که پروانه بهره‌برداری دریافت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه چابهار در حوزه تولید با یک رشد فزاینده و چشمگیری مواجه شده است گفت: این اتفاق، نتیجه تغییر راهبرد از تجارت به سمت تولید است و امروز روند افزایشی ارزش تولیدات منطقه آزاد چابهار قابل مشاهده است.

کُردی اضافه کرد: اقداماتی که با همت همه مدیران و کارکنان در منطقه آزاد انجام شده، چابهار را به مسیر توسعه آورده است.

وی در ادامه این نشست، جزئیات کامل طرح‌ها و اقدامات انجام شده در منطقه آزاد چابهار را تشریح کرد.

به گزارش ایرنا، حمیدرضا مومنی دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در نخستین روز از سفر ۲ روزه خود به منطقه آزاد چابهار از طرح‌های متعددی همچون شهر فرودگاهی، مجموعه ورزشی چهار هزار نفری کریکت و ۱۲ هزار نفری فوتبال در دهکده المپیک، طرح آبرسانی به روستای ۱۰ هزار نفری تیس، مجتمع فولاد مکُران، عملیات اجرایی بزرگراه چابهار - کنارک، طرح احداث هتل هفت طبقه گیلان، کارخانه توربافی و طرح آماده‌سازی زمین‌های مسکونی منطقه آزاد چابهار بازدید و با حضور در گلزار شهدای گمنام، به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها