درآمدگمرک استان اصفهان ۲۲ درصد افزایش یافت
عکس تزئینی است

اصفهان - ایرنا - مدیرکل گمرک استان اصفهان گفت: این اداره کل سال گذشته چهار هزار و ۳۷۰ میلیارد ریال درآمد کسب کرد که باوجود شیوع ویروس کرونا و بسته بودن مقطعی مرزها نسبت به سال قبل از آن ۲۲ درصد افزایش نشان می‌دهد.

رسول کوهستانی پزوه روز یکشنبه در گزارشی به ایرنا درآمد مالیات بر ارزش افزوده و عوارض شهرداری گمرک استان اصفهان را در این مدت بیش از یک هزار و ۹۳۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: این درآمد نسبت به مدت مشابه قبل  ۱۵ درصد افزایش یافته ‌است.

وی ادامه داد: گمرک استان اصفهان سال گذشته یک هزار و ۸۵۲ میلیارد ریال حقوق گمرکی و سود بازرگانی از کالاهای وارداتی دریافت کرد که نسبت به سال قبل پنج درصد رشد داشته است.

مدیرکل گمرک اصفهان سایر درآمدهای این بخش  استان را ۵۹۲ میلیارد ریال برشمرد و اظهار داشت : این درآمدها  از محل عوارض‌های صادراتی، یک درصد هلال احمر و سایر مواردی که وصول آنها مطابق قانون و آیین نامه ها به عهده گمرک است، کسب شد.

وی یادآور شد: مطابق قانون و مقررات، وصول حقوق ورودی، مالیات بر ارزش افزوده، عوارض شهرداری و سایر عوارض‌ها نظیر یک درصد هلال احمر و به منظور حمایت از تولیدات داخلی وصول عوارض صادراتی برای کالاهایی مانند سنگ‌های خام و کار نشده، حبوبات، مرغ و شیر خشک صنعتی به عهده گمرک است.

کوهستانی پزوه با اشاره به تسهیلات ارائه شده به واحدهای تولیدی، فعالان مجاز اقتصادی، اضافه کرد: برای حقوق ورودی و مالیات بر ارزش افزوده و عوارض شهرداری سال گذشته ۳۴۲ میلیارد ریال ضمانت نامه بانکی مدت دار  و برای فعالان مجاز اقتصادی از زمان درخواست ضمانت نامه بانکی یکساله دریافت شده است.

وی خاطر نشان کرد: هم اینک ۲۹ شرکت فعال مجاز اقتصادی در استان اصفهان وجود دارد که نسبت به سال ۹۸ حدود هفت برابر رشد پیدا کرده و انبارهای اختصاصی زیر کلید گمرک استان اصفهان نیز ۳۴ باب است که نسبت  ۲ سال قبل  بیش از چهار برابر شده است.

وجود قطب‌های صنعتی نظیر فولاد، منسوجات، هواپیماسازی، لوازم خانگی، رنگ‌سازی و صنایع نظامی از دیگر دلایل اهمیت گمرک اصفهان محسوب می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =