مشاور رییس جمهوری از شهر فرودگاهی چابهار بازدید کرد

چابهار- ایرنا- مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد کشور از طرح شهر فرودگاهی منطقه آزاد چابهار با ظرفیت جابه جایی یک و نیم میلیون مسافر در سال بازدید کرد.

به گزارش ایرنا، معاون حمل و نقل و ترانزیت سازمان تجاری صنعتی منطقه آزاد چابهار روز یکشنبه در آیین بازدید مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای‌عالی منطقه آزاد چابهار از مراحل احداث فرودگاه بین‌المللی منطقه آزاد این شهرستان اظهارداشت: این فرودگاه در کنار جاده، راه‌آهن و بندرچابهار احداث می‌شود و هم‌اینک پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی دارد.

سعید چلندری تصریح کرد: امیدواریم با تحقق شعار سال، برخی موانع پیش روی ساخت این فرودگاه مرتفع شود.

ساخت فرودگاه بین‌المللی چابهار در محدوده منطقه آزاد با توجه به قوانین آسان می‌تواند زمینه‌ساز رونق گردشگری وسرمایه‌گذاری و توسعه روابط تجاری، اقتصادی و بازرگانی با کشورهای مختلف و تسریع در جابجایی کالا و مسافر داخلی و خارجی شود.

منطقه آزاد چابهار برای ساخت این فرودگاه یکهزار میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی کرده که در مرحله نخست ۴۷۰ میلیارد تومان آن را تخصیص داده است. 

عملیات ساخت فرودگاه بین المللی چابهار از آذرماه ۹۸ با حضور وزیر راه و شهرسازی در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۸۱۵ هکتار آغاز شد اما از آنجایی که پایگاه دهم شکاری نیروی هوایی کنارک با ساخت این فرودگاه در مکان مورد نظر مخالف بود از ۲۰ شهریور پارسال اجرای این طرح با مانع روبرو شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =