۸ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۴۷
کد خبرنگار: 893
کد خبر: 84276320
۱ نفر

برچسب‌ها

اشغالگران آمریکایی به سرقت گندم سوریه ادامه می‌دهند

تهران - ایرنا - نیروهای اشغالگر آمریکایی ۳۸ کامیون حامل گندم سوریه را از سیلوهای «تل علو» در حومه شمال شرقی «الحسکه» سرقت کردند و به شمال عراق انتقال دادند.

به گزارش ایرنا، رسانه های سوریه امروز ( یکشنبه ) به نقل از منابع محلی گزارش دادند که نیروهای اشغالگر آمریکا ۳۸ کامیون گندم را از سیلوهای روستای تل علو در منطقه «الیعربیه» بارگیری کردند و از طریق گذرگاه غیرقانونی « الولید » به شمال عراق انتقال دادند.

بر اساس این گزارش، نیروهای اشغالگر آمریکایی دیروز نیز مقادیری گندم متعلق به دولت سوریه را به سرقت بردند و این محموله را با ۱۸ کامیون از طریق گذرگاه مرزی «سیمالکا» به خاک عراق منتقل کردند.

به نوشته رسانه های سوریه، نیروهای اشغالگر آمریکایی برای سرقت و غارت نفت و غلات سوریه روزانه با شبه نظامیان مورد حمایت خود ( قسد) درگیر می شوند و به سرقت و غارت ثروت نفت و غلات سوری ها ادامه می دهند. 

این اشغالگران در طول ماه جاری بیش از ۱۵۰ کامیون گندم سوریه و بیش از ۵۰۰ تانکر نفت را از میادین نفتی این کشور به سرقت برده اند.

پیشتر نیز شامگاه پنجشنبه گذشته منابع سوری گزارش دادند که نیروهای آمریکایی ۱۸ کامیون حامل گندم سرقت شده سوریه را به عراق منتقل کردند.

این کامیون‌ها، غلات سرقت شده را از طریق گذرگاه سیمالکا در  منطقه "المالکیه" در حومه الحسکه به شمال عراق انتقال دادند.

اشغالگران آمریکایی از گذرگاه سیمالکا و نیز گذرگاه غیر قانونی الولید برای انتقال ثروت های سرقت شده مردم سوریه از جمله غلات و نفت استفاده می کنند.

نظامیان اشغالگر آمریکایی طی ماههای اخیر به سرقت ذخایر غذایی سوریه ادامه داده‌اند و این اقدامات با همدستی نیروهای «دمکراتیک سوریه کردستان سوریه» (قسد) در نقاط مرزی سوریه انجام گرفته است.

با شکست گروه تروریستی «داعش» به عنوان بازوی نظامی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، نیروهای آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه و ادامه کشتار مردم این کشور کردند.   

طی سال‌های اخیر آمریکا در منطقه غرب آسیا به ویژه در سوریه بلای جان مردم و سارق منابع نفتی آن‌ها شده است، اقدامی که پیش از این گروهک تروریستی داعش انجام می داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha