۹ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۰۰
کد خبرنگار: 782
کد خبر: 84276303
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

برزیل غرق در گرداب کرونا

تهران  - ایرنا – برزیل که پس از آمریکا در رتبه دوم مبتلایان به ویروس کرونا درجهان قرار گرفته است؛ وخامت بحران همه گیری ویروس کرونا بجایی رسیده که هم اکنون سیستم بهداشت و درمان دراین کشو را به زانو درآورده و نشانه های از فروپاشی در آن پدیدار گشته است.

به گزارش ایرنا، تارنمای سی ان ان نوشت: وزارت بهداشت و درمان برزیل هفتم فروردین ماه ۱۴۰۰ اعلام کرد شمار مبتلایان به ویروس کرونا به رقم دهشتناک بیش از ۱۰۰هزار نفر در یک روز رسیده است، این درحالی است که تاکنون بیش از ۳۰۳ هزار نفر در این کشور به علت ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان باخته اند.

سی ان ان در ادامه گزارش داد: از ۱۹ تا ۲۵ ماه مارس ۲۰۲۱ (۲۱ اسفند۱۳۹۹ تا ۵ فروردین ۱۴۰۰) ۱۵هزار و ۹۶۳ نفر در برزیل به علت ابتلا به ویروس کرونا جان باخته اندو در هفته گذشته نیز تنها ۱۴هزار و ۶۱۰ نفر جان باخته اند.

برزیل رکورد جان باختگان کرونا در جهان

این رسانه تصویری آمریکایی افزود: طی دو هفته گذشته شمار جان باختگان مبتلا به ویروس کرونا در برزیل ۲۴ درصد از کل جان باختگان مبتلا به این ویروس را به ثبت رساند.

بحران در بیمارستان های برزیل – نشانه های فروپاشی سیتسم بهداشت و درمان

سی ان ان در ادامه این گزارش افزود: تقریبا در ۲۶ ایالت از ایالت های برزیل بیش از ۸۰ درصد از ظرفیت بیمارستان بخصوص در  «بخش مراقبت های ویژ» ICU پر بوده و در برخی از بیمارستان ها ظرفیت بخش مراقبت های ویژه  نیز بالا ۹۰ درصد بوده و اگر تاکنون سیستم بهداشت و درمان در بر زیل از هم فرونپاشیده است اما نشانه هایی از این فروپاشی ظهور کرده.

سی ان ان نوشت: درحالی که برزیل یکی از سخت ترین روزهای  مقابله با بحران همه گیری ویروس کرونا مواجه است، نشانه هایی از فروپاشی در تمامی سطوح بهداشت و درمان در تمامی سطوح در تمامی ایالت های برزیل دیده می شود.

این گزارش می افزاید: در برخی از بیمارستان های برزیل به دلیل خالی نبودن تخت ، آمبولانس ها در صف های تولانی درانتظار خالی شدن تخت در انتظار ایستاده اند؛ برخی از بیمارستان ها نیز به دلیل خارج از ظرفیت بودن از پذیرش بیمار خودداری می کنند.

سی ان ان نوشت: درحالی که «ژایر بولوسنارو» (Jair Bolsonaro)  سال ۲۰۲۱ میلادی را سال «واکسیناسیون کرونا» نامید اما منتقدان از نبود اقدامات منسجم دولت خبر می دهند.

اعمال حکومت نظامی برای مقابله با ویروس کرونا

این گزارش می افزاید: نبود هماهنگی دولت فدرال در پاسخ به این همه گیری اکنون بسیاری مقامات استانی در این کشور خود دست به اقدام زده و برای مقابله با همه گیری ویروس کرونا در ایالت « میناز ژرایس »  و دو شهر « سائو پائولو » و « ریو دو ژانیرو » حکومت نظامی  اعمال شده است.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان از مرز ۱۲۷ میلیون و ۲۰۰هزار نفر عبور کرده که از این تعداد بیش از دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جان باخته اند.

برزیل نیز پس از آمریکا که در مرتبه دوم مبتلایان به ویروس کرونا در جهان قرار دارد بنابر آمار تارنمای «وردمترز»  (worldometers) تاکنون بیش از ۱۲ میلیون  و ۴۹۰ نفر به این ویروس آلوده بوده که از این تعداد نیز  بیش از ۳۱۰هزار نفر از ابتلا به کووید-۱۹ جان باخته اند.

**۱۳۰۲**

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =