۸ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۲۵
کد خبرنگار: 931
کد خبر: 84276294
۱ نفر

برچسب‌ها

" خورشید غایب " کتابی برای آشنایی با فرهنگ مهدویت

اصفهان- ایرنا - "خورشید غایب" اثر حجت الاسلام و المسلمین علیرضا فقیهی، شامل گزیده ای از زندگی نامه، دیدارها و تشرفات برخی از علما و اهل بصیرت و نیز گلچینی از احادیث ناب و هدایت بخش حضرت مهدی (عج) است.

  "خورشید غایب"  شامل سه بخش است که در بخش اول گذری اجمالی بر زندگانی حضرت مهدی (عج) بیان می‌شود و در بخش دوم  به ۲۰ تشرف بزرگانی چون علامه حلی، آیت الله سید ابوالحسن اصفهانی، آیت الله مقدس اردبیلی، آیت الله محمد علی اراکی و در بخش سوم به ۴۰ حدیث کاربردی از آن حضرت می‌پردازد.

در این اثر نویسنده با توجه به احاطه و اشرافی که بر علم اخلاق و عرفان دارا هستند از این ۲ جنبه به تالیف کتاب پرداخته‌اند، نویسنده با اشاره به آن که ائمه هدی (ع) برگزیدگان خداوند سبحان و بهترین الگو برای همۀ مسلمانان به خصوص جوانان و نوجوانان که دارای فطرت پاک و کمال طلب­ اند، مطالعه این کتاب را به این گروه سنی، توصیه می‌کنند.

نویسنده که مدرس معارف مهدویت، مورد تایید بنیاد مهدویت و آینده پژوهی است در ادامه یادآور می‌شود: در صورتی که بتوانیم به آن سرچشمه­ های فیض الهی نزدیک شده و خود را به سجایای والای اخلاقی و معرفتی آن­ها مهذّب کنیم، رستگاری خود را تضمین و در صورت فاصله و جدایی از آن­ها شقاوت ابدی را تحصیل کرده‌ایم.

در مقدمه کتاب "خورشید غایب"  آمده است: سپاس بیرون از اندازه و قیاس سزاوار قائمی است بالذات، غایب از عالم اندیشه و حواس ستایش بی حد و احصا لایق صاحبی است مامول و مرتجی در زمان شدت و رخا و درود بی نهایت به روان پاک پیامبران پاک نهاد واز آدم تا خاتم و نیز بر ائمه معصوم، خصوصا بر خلف و صاحب غالیه عزت و شرف، قطب زمین و غوث زمان، کنز رجا و کهف امان و گوهر تابان در بحر امکان، حجاب ازلی ایزد سبحان و اسم اعظم الهی پوشیده و پنهان و سیمرغ قاف، محیط به جهان، دادرس درماندگان و دادخواه خون برگزیدگان  و پاک کننده خاک از لوث وجود ملحدان و ستمگران فرمانروای ممالک عرض و فرش و حجت بالغه الهی بر جهان بقیه الله الحجه بن ااحسن العسکری صاحب عصر و زمان.

نویسنده در بخش دیگری از این کتاب بیان می‌کند: این کتاب شامل گزیده‌ای از زندگی نامه، دیدارها و تشرفات برخی علما و اهل بصیرت و نیز گلچینی از احادیث ناب و هدایت بخش حضرت مهدی (عج) است؛ امید است که اثر مورد عنایت ویژه و تایید حضرت صاحب الزمان واقع شود و قلب آن حضرت از ما خشنود شود.

کتاب "خورشید غایب" به قلم حجت الاسلام و المسلمین علیرضا فقیهی امام جمعه ایمانشهر و به همت انتشارات «عطر یاس» در سال ۹۱ منتشر شد و با استقبال مخاطبان به چاپ هفتم رسیده است.

از دیگر آثار منتشر شده علیرضا فقیهی «غریب خراسان» نام دارد که در سال ۹۰ به چاپ رسید. "چهل حدیث"  نام کتاب دیگری از ایشان در رابطه با بحث توبه است که منتشر شده است. کتاب "آموزش روخوانی و روانخوانی قرآن" ویژه نوجوانان و جوانان در سال ۹۴ به چاپ رسید، و کتاب "۱۰ درس انسان ساز از قیام عاشورا" ایشان به  به چاپ دوم رسیده است و بزودی کتاب دیگری از ایشان با عنوان "ولایت فقیه" به بازار عرضه خواهد شد.

حجت الاسلام فقیهی  تاکنون ۱۱ جلد کتاب تالیف کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =