بارش‌های بهاری در نوار شمالی کشور ادامه دارد

تهران - ایرنا - سازمان هواشناسی از ادامه بارش‌های بهاری در نوار شمالی خبر داد و اعلام کرد: امروز سامانه بارشی در بخش‌های سواحل شمالی به سمت شرق فعال است و استان‌های مازندران، گلستان و خراسان شمالی بارانی می‌شود.

به گزارش ایرنا و بر اساس اعلام این سازمان،‌ فردا (دوشنبه)، بارش‌ها ضعیف می‌شود و تنها در شمال غرب و گاهی بخش‌های شمالی کشور بارش‌های پراکنده را خواهیم داشت.

سازمان هواشناسی همچنین از وزش باد شدید در بخش‌هایی از کشور برای ساعات آینده خبر داد و اعلام کرد: خروجی مدل‌های وزش باد در بخش‌هایی از مرکز، شمال شرق، شرق، جنوب شرق و بخش‌هایی از خلیج فارس نشان می‌دهد که وزش باد شدید، گاهی گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا را هم به همراه خواهد داشت.

این سازمان پیش‌بینی کرد که ‌به سبب وزش باد شدید با سرعت ۶۰ تا ۱۱۰ کیلومتر در بخش‌هایی از کشور روی خواهد داد؛ خلیج فارس نیز امروز و فردا به دلیل وزش همین بادهای  شدید طوفانی است که باید از تردد با شناورهای سبک اجتناب شود.

این سازمان برای امروز کاهش دما را در بخش‌های شمال و شمال غرب، بین ۶ تا ۱۰ درجه پیش‌‍بینی و اعلام کرد: این کاهش دما از نواحی شمالی شروع می‌شود و به سمت شمال شرق و به تدریج به شرق کشور ادامه پیدا می‌کند.

البته در شمال شرق و شرق کشور، کاهش دما بیشتر است و بین ۸ تا ۱۵ درجه کاهش دما را خواهیم داشت، این کاهش دمای محسوس طی امروز و فردا، در بخش‌های شمالی کشور نیز ادامه خواهد داشت.

برای تهران نیز در ارتفاعات افزایش ابر و در ساعاتی، وزش باد شدید را خواهیم داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha