مبتلایان به کرونا درآذربایجان‌غربی به بیشترین رقم در یک ماه گذشته رسید

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان و بستری‌های کرونایی طی ۲۴ ساعت گذشته در استان گفت: در این مدت ۴۲۰ مورد ابتلای جدید به بیماری کووید ۱۹ در استان ثبت شد که بیشترین تعداد طی یک ماه گذشته بود.

دکتر جواد آقازاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد، ۹۷ نفر در مراکز درمانی آذربایجان غربی بستری شدند که در این خصوص نیز افزایش افزایش قابل توجهی را نسبت به هفته های گذشته شاهد هستیم.

وی اضافه کرد: از بستری شدگان ۲۴ ساعت گذشته ۴۷ نفر شامل نزدیک به نیمی از کل این افراد مربوط به ارومیه، ۱۶ نفر مربوط به خوی و ۳۴ نفر باقی مانده نیز مربوط به ۱۵ شهرستان دیگر استان بودند.

وی با اشاره به افزایش تعداد بستری شدگان سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی به ۵۰۷ نفر اظهار کرد: از این تعداد ۲۶۹ نفر مشکوک و ۲۳۸ نفر نیز مبتلا هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: همچنین طبق آخرین آمار، ۱۳۲ نفر در بخش های مراقبت های ویژه بستری و ۲۳ نفر از آنان به ونتیلاتور متصل هستند.

آقازاده بیان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته همچنین چهار نفر در آذربایجان غربی شامل سه نفر در ارومیه و یک نفر در اشنویه بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده و تعداد کل فوتی ها بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ به سه هزار و ۷۴۸ نفر رسید.

به گزارش ایرنا، تاکنون افزون بر ۱۲۱ هزار نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده اند.

همچنین تاکنون نزدیک به ۱۲۷ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در دنیا و بیش از یک میلیون و ۸۴۷ هزار نفر در ایران به کرونا مبتلا شده اند.

سهم ایران از فوتی های ۲ میلیون و ۳۵۳ هزار نفری ناشی از کرونا در جهان، حدود ۲.۲ درصد است.

سهم آذربایجان غربی از مبتلایان و فوتی های ناشی از کرونا در ایران نیز به ترتیب ۶.۶ و ۶ درصد است.

کمتر از یک هزارم مبتلایان در دنیا نیز مربوط به آذربایجان غربی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =