۷ شهرستان آذربایجان غربی در وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی قرار دارد

ارومیه- ایرنا- معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: طبق اعلام وزارت بهداشت، هفت شهر استان در وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی قرار دارد که شامل یک شهر با وضعیت قرمز و ۶ شهر با وضع نارنجی است.

علی مصطفوی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ارومیه تنها شهر قرمز آذربایجان غربی بوده و شهرهای اشنویه، سردشت، بوکان و نقده در جنوب استان و همچنین ماکو و چایپاره در شمال استان وضع نارنجی دارند.

وی اضافه کرد: همچنین شهرهای تکاب، شاهین دژ، میاندوآب، مهاباد، پیرانشهر، خوی، سلماس، شوط و چالدران نیز در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند که شهروندان این مناطق باید با رعایت موارد بهداشتی از تغییر وضعیت آنها به نارنجی جلوگیری کنند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی اظهار کرد: تنها شهرستان پلدشت در شمال آذربایجان غربی وضعیت آبی دارد.

مصطفوی با اعلام هشدار جدی نسبت به ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی گفت: استفاده از ماسک و پرهیز از تجمع به ویژه اجتناب از سفرهای غیرضروری به شهرهای نارنجی و قرمز از جمله مهمترین اقداماتی است که باید رعایت شود.

وی افزود: فرمانداران و مدیران دستگاه های مرتبط نیز نسبت به اجرای محدودیت های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا متناسب با وضعیت شهرها از جمله دورکاری ادارات، ترددهای شبانه و فعالیت صنوف اهتمام ویژه داشته باشند.

آذربایجان غربی ۱۷ شهرستان دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha