بهبود کیفیت و خرید لوازم ورزشی داخلی به تحقق شعار سال کمک می‌کند

یزد- ایرنا- مربی سابق تیم‌های ملی والیبال جوانان و بزرگسالان ایران گفت: خرید لوازم مختلف ورزشی تولید داخل کشور از سوی ورزشکاران، اعضای تیم‌ها و همچنین مسوولان باشگاه‌ها به تحقق شعار «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» در تقویت رونق اقتصادی و تامین نیازهای جامعه هدف کمک می‌کند .

عباسعلی میرحسینی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه ورزشکاران برای اجرای نامگذاری سال و تحقق پیام نوروزی مقام معظم رهبری همواره آماده همکاری هستند، افزود: در این ارتباط باید جامعه ورزشی و باشگاه‌ها  برای کمک به اقتصاد ملی ، رونق تولید و اشتغال از لوازم تولید داخل استفاده کنند.

وی تولید وسایل و امکانات ورزشی با کیفیت و استاندارد را رسالت تولیدکنندگان و واحدهای صنعتی مرتبط ذکر کرد و ادامه داد: اگر کالای با کیفت وجود داشته باشد در ایجاد انگیزه و تشویق خرید آن در بین ورزشکاران در رشته‌های مختلف، افزایش پیدا می‌کند.

مدیرعامل باشگاه ورزشی شهداب یزد، اهمیت تولید و لزوم اشتغال را از جمله نیازهای اساسی کشور به خاطر جنگ اقتصادی دشمنان علیه نظام و انقلاب بیان کرد و یادآور شد: با همکاری مردم، مسوولان و همراهی ورزشکاران و ورزش‌دوستان به امید خدا شاهد تحقق شعار سال و افزایش تولید خواهیم بود.

میرحسینی بیان کرد: اقدام در حوزه تولید برای خودکفایی و اشتغال جوانان از جمله رسالت های مهم ملی است و همه افراد در هر پست و موقعیتی که هستند باید برای تحقق اوامر مقام معظم رهبری که هر سال بر حسب مصالح کشور و انقلاب اسلامی نامگذاری‌ها را انجام می‌دهند، مشارکت کنند.

وی از ورزشکاران یزد که همواره برای انجام رسالت های دینی و ملی خود گوش به فرمان مقام معظم رهبری و در عرصه ‌های مختلف به نقش‌آفرینی مشغول هستند، قدردانی کرد و گفت: همکاری مردم و مسوولان و داشتن برنامه در سال‌جاری برای تحقق شعار اهمیت شایان دارد.        

 رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۴۰۰ را سال «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام‌گذاری فرمودند و تاکید کردند: شعار انقلابی جهش تولید امسال باید با حمایت همه‌جانبه و رفع موانع کاملاً محقق شود.

معظم‌له تاکید کردند: تحقق جهش تولید هم تأثیرات عمیق اقتصادی در کشور از جمله در مساله ارزش پول ملی دارد و هم موجب اعتماد به‌نفس ملی، رضایتمندی عمومی و تضمین‌کننده امنیت ملی است. 

در استان یزد سه هزار واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد که حدود ۹۷ هزار نفر در این واحدها مشغول کار هستند.

همچنین از حدود ۵۵۰ معدن استان، پنج مورد در مقیاس بزرگ ملی قرار دارد و بقیه در حد متوسط و کوچک است و از میان معادن ملی می توان به سنگ آهن چادرملو اردکان، زغال سنگ بافق( ۲ معدن)، سرب و روی مهدی آباد مهریز و اورانیوم ساغند اشاره کرد و ذخیره قطعی مجموع معادن استان حدود ۲ میلیارد تن تخمین زده می شود.

در یزد بیش از ۵۰ نوع اندیس معدنی وجود دارد و به همین دلیل چهارمین استان توسعه یافته صنعتی و از لحاظ تنوع معدنی دومین استان کشور است و  این منطقه به دلیل واقع شدن در مرکز ایران و فرو افتادگی کویر مرکزی و وجود چند گسل فعال، بستر ذخایر معدنی متعددی است که وجود این معادن مزیتی برای استان هست.

استان یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۴۷ هیات ورزشی و ۶۲ هزار ورزشکار بیمه شده دارد.

   

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha