حسرت پرتغال در بلگراد؛ گُل «رونالدو» دیده نشد

تهران- ایرنا- تیم ملی فوتبال پرتغال، برتری خارج از خانه مقابل صربستان را از دست داد و به تساوی بسنده کرد. در دقیقه ۹۲ این دیدار گُل «کریستیانو رونالدو» از سوی تیم داوری دیده نشد.

به گزارش ایرنا؛ بامداد یکشنبه از هفته دوم مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ و در قاره اروپا، چهار دیدار برگزار شد.

از گروه A و در شهر بلگراد، تیم ملی صربستان میزبان پرتغال بود که این دیدار تماشایی و حساس با تساوی دو بر دو به پایان رسید.

صربستان که بازیکنان مطرحی را در میانه میدان و خط حمله در اختیار دارد در نیمه نخست این بازی نتوانست عمکرد خوبی داشته باشد. ضعف خط دفاعی و همچنین نرسیدن توپ‌های سالم به مهاجمان موجب شد تا این تیم در ۴۵ دقیقه نخست اسیر تاکتیک‌های میهمان شود.

«دیگو ژوتا» مهاجم کوتاه قامت تیم ملی پرتغال توانست در دقایق ۱۱ و ۳۶ با جاگیری‌های مناسب خود، ۲ گل با ضربه سر به ارمغان آورد.

«دژان استیکوویچ» سرمربی نام‌آشنای صربستان در ابتدای نیمه دوم، تیمش را با ۲ تغییر وارد زمین کرد که همین تغییرات موجب دگرگونی شرایط بازی شد.

صربستان نیمه دوم را توفانی آغاز کرد و در ثانیه سی‌ام این نیمه، «رادونیچ» که بین دو نیمه وارد زمین شده بود با ارسالی تماشایی موجب شد تا «میتروویچ» گل نخست تیمش را به ارمغان آورد.

عملکرد خوب میزبان ادامه یافت و در دقیقه ۶۰ ضد حمله تماشایی این تیم و پاس رادونیچ موجب شد تا «فلیپ کاستیچ» گل دوم و تساوی صربستان را ثبت کند.

در ادامه، بازی روند متعادلی پیدا کرد اما در دقیقه ۹۲ ضربه «کریستیانو رونالدو» در حالی‌که بنظر می‌رسید از خط عبور کرده و وارد دروازه شده است با تلاش مدافع میزبان دفع شد. در کمال تعجب داور و کمک داور دوم اعتقادی به گل نداشتند که این مساله عصبانیت شدید کاپیتان تیم ملی پرتغال را به همراه داشت.

در صحنه آهسته مشخص شد که توپ از خط عبور کرده و در واقع گل رونالدو از سوی داوران بازی دیده نشد.

در نهایت این دیدار تماشایی با تساوی دو بر دو به اتمام رسید تا این دو تیم جمع امتیازات خود را به عدد چهار برسانند.

در دیگر دیدار این گروه، جمهوری‌ایرلند در خانه خود مقابل لوکزامبورگ با شکست ناباورانه یک بر صفر مواجه شد تا یکی از عجیب‌ترین نتایج تاریخ فوتبال این کشور ثبت شود.

از گروه E، جمهوری‌چک در شهر پراگ میزبان بلژیک بود که این دیدار با تساوی یک بر یک به پایان رسید. با این اوصاف هر دو تیم به امتیاز چهار رسیدند تا رقابت سختی برای رسیدن به جام‌جهانی داشته باشند.

«لوکاس پروود» در دقیقه ۵۰ برای میزبان گلزنی کرد و «روملو لوکاکو» در دقیقه ۶۰، کار را به تساوی کشاند.

همچنین از گروه H، اسلواکی در دیدار خانگی برابر مالت به تساوی دو بر دو رضایت داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =