علی‌نژاد: به موفقیت ورزش ایران در المپیک خوش‌بین هستیم

تهران- ایرنا- معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، گفت: با وحدت و اتحادی که بین خانواده ورزش ایران وجود دارد، به موفقیت در المپیک توکیو خوش‌بین هستیم.

به گزارش ایرنا، مهدی علی‌نژاد در بازدید از اردوی تیم ملی وزنه‌برداری مردان ضمن تبریک سال نو وفرارسیدن میلاد با سعادت صاحب‌الزمان(عج) اظهار داشت: ورزشکاران پرتلاش حوزه قهرمانی، مسیری سخت را انتخاب و طی می‌کنند که با کسب موفقیت این سختی‌ها به حلاوتی وصف ناشدنی بدل می شود.

وی ادامه داد: شرایط کرونایی باعث شد اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی برای ورزش رخ دهد اما ورزشکاران کشورمان توانستند در این شرایط نیز تمریناتشان را پیگیری کنند.

علی‌نژاد با اشاره به سخت کوشی ملی‌پوشان وزنه برداری برای کسب موفقیت در میادین مهم بین المللی از ورزشکاران این رشته به‌عنوان قهرمانانی پرتلاش نام برد و گفت: با وجود چهره‌های خوشنام این رشته ورزشی، وزنه برداران می‌توانند الگوهای مناسبی برای جوانان و نوجوانان باشند.

وی با اشاره به نتایج ملی‌پوشان وزنه‌بردار کشورمان افزود : این رشته فراز و فرودهای بسیاری در چند سال اخیر داشته، اما واقعیت این است که وزنه برداران کشورمان موفقیت‌های بسیاری را برای کشورمان به ارمغان آورده‌اند.

معاون وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: چیزهایی وجود دارد که فراتر از ارزش‌های مادی است. اینکه یک ورزشکار بتواند سال‌ها در ذهن مردم بماند یک اتفاق بزرگ است. آثار ورزش قهرمانی همیشه در ذهن مردم می‌ماند و به همین دلیل باید ورزشکاران همواره سعی کنند که به ارزش‌ها احترام بگذارند.

معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه عضویت یک ورزشکار در تیم ملی و به اهتزاز درآوردن پرچم کشورمان افتخار بسیار بزرگی است، خاطرنشان کرد : زمان هرگز به عقب بازنمی‌گردد و به همین دلیل ورزشکاران باید تمام تلاش خود را به کار ببندند تا در رویدادهای مهم ورزشی برای کشور افتخار آفرین باشند.

 علی نژاد با تاکید براینکه برای کسب موفقیت در اتفاقات زندگی باید از فرصت ها استفاده کرد، افزود :خدا را شاکریم که ورزشکاران کشورمان با همت مضاعف برای عظمت ایران و به اهتزاز درآوردن پرچم جمهوری اسلامی ایران تلاش می کنند.

وی این نکته را مورد توجه قرار داد که اولویت در وزارت ورزش و جوانان رشته‌های المپیکی هستند و براساس عملکرد فدراسیون‌ها، بودجه به آنان تخصیص می یابد.

معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان، تاکید کرد: رشته‌هایی مثل وزنه برداری و کشتی سهم پررنگ‌تری از بودجه دارند. 

وی در ادامه اظهار داشت: ویروس کرونا ورزش قهرمانی را تحت تاثیر قرار داد ولی نتوانست باعث تعطیلی لیگ ها و اردوها شود. در چنین شرایطی در وزارت ورزش و جوانان نگذاشتیم ورزش قهرمانی زمین بخورد و همواره از رشته های مختلف حمایت کرده ایم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به پرداخت پاداش ورزشکاران افزود: وزارت ورزش دیگر بدهی به ورزشکاران ندارد و همواره تلاش کرده از قهرمانانش حمایت کند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای با بیان اینکه تمامی جامعه ورزش عضو یک خانواده هستند، افزود: با همین وحدت که بین خانواده ورزش وجود دارد به افتخارآفرینی در المپیک توکیو و دیگر رویدادهای پیش‌رو خوشبین و امیدوار هستیم.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =