۷ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۱۵
کد خبرنگار: 804
کد خبر: 84276074
۱ نفر

برچسب‌ها

مقام یمنی: سامانه‌های جدید موشکی رونمایی می‌شود

تهران- ایرنا- سخنگوی نیروهای مسلح یمن با یادآوری پیشرفت‌های تسلیحاتی کشورش ، گفت: در هفتمین سال تجاوز ائتلاف سعودی ، یمن شاهد رونمایی از سامانه‌های جدید موشکی خواهد بود.

به گزارش شبکه خبری المیادین، سرتیپ یحیی سریع افزود: اگر رژیم سعودی حملات و محاصره خود علیه یمن را متوقف نکند، ضربات کوبنده ای به آن وارد خواهیم کرد که تاکنون تجربه نکرده باشد.

وی همچنین گفت: در جزیره العرب، یمن از حیث کیفیت و بُرد موشک های ساخت داخل در رتبه نخست قرار دارد.

نیروهای مسلح یمن روز جمعه اعلام کرد که به مناسب سالگرد روز ملی پایداری پایگاه ها و تاسیسات نظامی و حیاتی عربستان را با ۱۸ فروند پهپاد و هشت فروند موشک بالستیک هدف قرار داده است. 
سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز گذشته گفت: ما دیشب با استفاده از ۱۸ فروند پهپاد و ۸ فروند موشک بالستیک، شرکت نفتی آرامکو و مواضع نظامی سعودی را هدف قرار دادیم.
وی افزود: در این حملات، تاسیسات نفتی آرامکو در «راس تنوره»، «رابغ»، «ینبع»، «جازان» و همچنین پایگاه هوایی ملک عبدالعزیز در الدمام (شرق عربستان) هدف قرار گرفته است.
یحیی سریع اعلام کرد که برای حمله به مواضع نظامی سعودی در نجران و عسیر (جنوب عربستان) نیز از ۶ فروند پهپاد استفاده شده است.
عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.
نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در یک قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

برچسب‌ها

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =