طرح ملی اندیشه تمدن ساز در کهگیلویه و بویراحمد در حال اجرا است   

یاسوج- ایرنا- مسؤول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح ملی اندیشه تمدن ساز در دانشگاه های آزاد اسلامی این استان در حال اجرا است. 

حجت الاسلام و المسلمین سید حکمت الله هاشمی پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح ملی برگرفته از کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن نوشته رهبر معظم انقلاب است. 

وی افزود: این کتاب مجموعه سخنرانی رهبر معظم انقلاب است که سال ۱۳۵۳ و در سن ۳۵ سالگی در مشهد مقدس ایراد فرمودند. 

مسؤول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این کتاب در چهار بخش شامل توحید، امامت، نبوت و ولایت چاپ و منتشر شده است. 

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی پور عنوان کرد: شیوه های حکومت داری در این کتاب به طور جذاب، رسا و گیرا از سوی رهبر معظم انقلاب بیان شده است. 

وی ابراز داشت: این کتاب به ترویج روزافزون اندیشه های رهبر معظم انقلاب در دانشگاه های کشور از جمله دانشگاه آزاد اسلامی کمک بسزایی می کند. 

مسؤول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اندیشه های امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب در گام اول اانقلاب تا حد قابل ملاحظه ای مغفول مانده و تاکنون به طور مطلوب، منظم، منسجم و در یک قالب خاص در دانشگاه های کشور از جمله دانشگاه آزاد اسلامی ارائه نشده بود. 

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی پور اظهار داشت: طرح ملی اندیشه تمدن ساز از سوی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی کشور ارائه شده و در دانشگاه آزاد اسلامی تمامی استان ها نیز اجرا می شود. 

وی افزود: متولی اصلی اجرای این طرح ملی در استان ها دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی است. 

مسؤول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این طرح ملی در استان از اوایل آذرماه ۱۳۹۹ آغاز شده و تا اواسط خردادماه امسال نیز ادامه دارد. 

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی پور عنوان کرد: جامعه هدف این طرح ملی استادان دانشگاه های آزاد اسلامی تمامی استان ها هستند و هدف اصلی از اجرای آن در کشور و کهگیلویه و بویراحمد نیز تبیین هر چه بیشتر اندیشه های رهبر معظم انقلاب بین آنان است. 

وی ابراز داشت: شرکت استادان دانشگاه های آزاد اسلامی تمامی استان های کشور از جمله کهگیلویه و بویراحمد در این طرح ملی موجب شناخت و آگاهی بیش از پیش آنان نسبت به اندیشه های رهبر معظم انقلاب می شود و یک دوره آموزشی دانش افزایی و معرفت افزایی است. 

مسؤول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: استادان دانشگاه های آزاد اسلامی تمامی استان های کشور با شرکت در طرح ملی اندیشه تمدن ساز هر چه بیشتر به جایگاه علمی رهبر معظم انقلاب پی می برند زیرا این جنبه از شخصیت معظم له تا حدودی مغفول مانده است. 

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی پور اظهار داشت: ۱۸۲ استاد مرد و زن دانشگاه های آزاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در قالب ۴۰ گروه در این طرح ملی شرکت کرده و از طریق فضای مجازی اقدام به مباحثه و ارائه مطالب کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن نوشته رهبر معظم انقلاب می کنند.  

وی افزود: پنج گروه از مجموع ۴۰ گروه استادان دانشگاه های آزاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد که در این طرح ملی شرکت کرده اند مربوط به زنان است. 

مسؤول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ۷۶ درصد استادان دانشگاه های آزاد اسلامی استان در سه واحد یاسوج، گچساران و دهدشت در این طرح ملی شرکت کرده اند. 

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی پور عنوان کرد: این میزان به نسبت جمعیت استادان و اعضای هیأت علمی دانشگاه های آزاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بیشترین آمار شرکت را در کشور شامل می شود. 

وی ابراز داشت: استادان گروه های مهندسی و علوم پایه دانشگاه های آزاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد استقبال چشمگیری برای شرکت در این طرح ملی داشته اند. 

مسؤول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: هیچگونه بهره مادی، جنبه تشویقی یا کسب امتیاز برای استادان دانشگاه های آزاد اسلامی استان که در این طرح ملی شرکت کرده اند مدنظر نبوده و برای آنان لحاظ نمی شود. 

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی پور اظهار داشت: مطالب کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن نوشته رهبر معظم انقلاب در طرح ملی اندیشه تمدن ساز در ۲۸ جلسه از سوی استادان دانشگاه های آزاد اسلامی تمامی استان ها از جمله کهگیلویه و بویراحمد ارائه و در مورد آنها مباحثه می شود. 

وی افزود: اجرای این طرح ملی در کهگیلویه و بویراحمد و دیگر استان های کشور ۲۸ هفته طول می کشد و هم اینک نیز در هفته نوزدهم است. 

مسؤول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تاکنون این طرح ملی به طور مستمر، منظم و بدون وقفه و تعطیلی در استان اجرا شده است. 

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی پور عنوان کرد: هر کدام از استادان دانشگاه های آزاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد که در این طرح ملی شرکت کرده اند بخشی از مطالب کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن نوشته رهبر معظم انقلاب را در هر جلسه طرح ملی اندیشه تمدن ساز از قبل مطالعه کرده و از طریق فضای مجازی به صورت صوتی و تصویری ارائه می دهند. 

وی ابراز داشت: شیوه ارائه مطالب در این طرح ملی به طور استاد و شاگردی نبوده بلکه به صورت مباحثه ای است. 

مسؤول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: استادان دانشگاه های آزاد اسلامی استان که در این طرح ملی شرکت کرده اند در قالب گروه های سه تا پنج نفره تقسیم بندی شده و هر گروه نیز یک مربی برای جمع بندی مطالب ارائه شده و یک دبیر برای هماهنگ کردن امور دارد. 

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی پور اظهار داشت: جلسه های این طرح ملی برای استادان دانشگاه های آزاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در زمان فراغت آنان و بین ساعت ۱۹ تا ۲۲ شب، در قالب چهار کلاس و بدون تداخل برگزار می شود. 

وی افزود: مطالب کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن نوشته رهبر معظم انقلاب به شکل صوتی، پی.دی.اف و متن کتاب در اختیار استادان دانشگاه های آزاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد که در طرح ملی اندیشه تمدن ساز شرکت کرده اند قرار داده شده است. 

مسؤول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: منابع و محتوای مربوط به هر جلسه این طرح ملی و راهنمای مربیان و استادان از طریق فضای مجازی ارائه می شود. 

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی پور عنوان کرد: هر جلسه این طرح ملی یک ساعت طول می کشد و استادان دانشگاه های آزاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد که در آن شرکت کرده اند مطالب را به طور تقسیم بندی شده ارائه داده و در مورد آنها مباحثه می کنند. 

وی ابراز داشت: مربیان در پایان هر جلسه این طرح ملی کار جمع بندی مطالب ارائه شده از سوی استادان دانشگاه های آزاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد را انجام می دهند. 

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی پور گفت: تمامی ۳۶ مربی این طرح ملی در کهگیلویه و بویراحمد بومی هستند که به صورت جهادی، خودجوش و بدون دریافت هیچگونه حقوق و دستمزد فعالیت می کنند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =