کرونا جان یک نفر دیگر را در استان همدان گرفت

همدان- ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت که با فوت یک بیمار در ۲۴ ساعت گذشته مجموع متوفیان کرونا در این استان از ابتدای اپیدمی این ویروس تاکنون به یک هزار و ۵۶۰ نفر رسید.

دکتر «محمد طاهری» روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا از افزایش روند ابتلا به ویروس کرونا در استان همدان خبر داد و  اظهار داشت:  همچنین با شناسایی ۹ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع موارد مثبت بستری از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون در استان به ۱۰ هزار و ۷۱۸  نفر رسیده است.

وی اظهار داشت: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های استان همدان با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۴۴۶ مورد بود که از این تعداد ۵۰ نفر در بخش عادی بستری شدند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان اضافه کرد: همچنین در حال حاضر ۱۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بخش آی. سی. یو مراکز درمانی این استان بستری هستند و وضعیت جسمی ۲۹ بیمار وخیم گزارش شده است.

دکتر طاهری درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان‌های استان همدان نیز گفت: شمار بیماران کرونایی بستری(از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون) در بیمارستان‌های اسدآباد ۳۸۷، بهار ۶۳۱، تویسرکان ۶۸۰، رزن ۴۷۰، درگزین ۲۰۲، فامنین ۱۹۳ و کبودراهنگ ۶۹۰ نفر است.

وی افزود: همچنین یک هزار و ۹۴۲ نفر در ملایر، یک هزار و ۱۸۷ نفر در نهاوند و چهار هزار و ۵۴ نفر نیز در شهرستان همدان به این ویروس مبتلا و بستری شده اند.

وی تاکید کرد: افزایش روند مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان ها در ۲۴ ساعت گذشته موجب افزایش نگرانی کادر بهداشت و درمان استان در خصوص خیزش دوباره ویروس کرونا شده است.

براساس آخرین رنگ بندی اعلام شده، ۱۰ شهرستان استان همدان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =