تردد در جاده‌های لرستان ۷۴ درصد افزایش یافت

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان گفت: از ۲۸ اسفندماه ۹۹ تا ششم فروردین ماه امسال ۲ میلیون و ۸۱۷ هزار خودرو در جاده‌های لرستان تردد داشته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۴ درصد افزایش نشان می‌دهد.

"عباس شرفی" روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مدت مشابه تعطیلات نوروز سال گذشته یک میلیون و ۶۱۹ هزار و ۷۶۵ خودرو در ۶۶ محور لرستان که مجهز به تردد شمار آنلاین می‌باشد، تردد داشته اند.

وی با بیان اینکه اوج تردد در جاده های استان بین ساعت ۱۸ تا ۱۹ عصر بوده است، بیان کرد: بیشترین تردد در محور سه راهی الشتر- خرم‌آباد با ۱۴ هزار و ۹۰۴ خودرو، محور خرم‌آباد - سه راهی الشتر با ۱۴ هزار و ۳۶۷ خودرو و خرم‌آباد- سه راهی چالانچولان با ۱۳ هزار و ۷۲۴ خودرو بوده است.

شرفی افزود: سرعت متوسط در ۶۶ محور مجهز به تردد شمار ۷۶.۵ کیلومتر بود و بیشترین سهم وسایل نقلیه سنگین مربوط به محور پلدختر- اندیمشک با ۵۲ درصد می باشد.

وی گفت: محور پلدختر-خرم آباد با ۹۷.۴ کیلومتر و محور ازنا - شازند با سرعت ۳۴.۶ کیلومتر به ترتیب دارای بیشترین و کمترین سرعت متوسط جاده‌های لرستان بوده‌اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان یادآور شد: مرکز مدیریت اطلاعات راهها و حمل و نقل جاده ای با ۶۶ دستگاه ترددشمار، ۱۹ دوربین نظارت تصویری و ۵۱ سامانه ثبت تخلفات بر محورهای استان نظارت دارد و تلفن گویای ۱۴۱ به صورت ۲۴ساعته آماده پاسخگویی به هموطنان درخصوص وضعیت ترافیکی جاده ها می باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =