۷ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۴۰
کد خبرنگار: 1367
کد خبر: 84275907
۰ نفر

برچسب‌ها

شهردار: گره‌های ۴۰ ساله ترافیکی کاشان در سال ۹۹ باز شد

کاشان - ایرنا - شهردار کاشان گفت: گشایش گره‌های ۴۰ ساله ترافیکی، اجرای ۸۰ هزار تن آسفالت معابر و آزادسازی‌های گسترده، رکورد بی‌سابقه عملکرد شهرداری در سال ۱۳۹۹ است.

به گزارش ایرنا، سعید ابریشمی‌راد روز شنبه در دیدار با آیت‌الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان در حسینیه حضرت علی‌ اکبر (ع) با اشاره به اقدام‌های شهرداری کاشان در سال ۹۹ افزود: عملیات آزادسازی‌ها به ارزش ۶۰۰ میلیارد تومان و وسعت یک میلیون و ۵۰۰ هزار مترمربع  برای ۲۰۰ پلاک در نیمه دوم سال گذشته انجام شد.

وی، با تاکید بر انجام عملیات آزادسازی‌ها با استفاده از ظرفیت‌های قانونی اظهار داشت: این مهم اقدامی فوق‌العاده با اعمال ظرفیت‌های تبصره ماده ۹۶ و ماده ۹ قانون شهرداری‌ها در آزادسازی زمین‌های منطقه زیدی کاشان پس از ۴۰ سال و زمین‌های انتهای بلوار صنعت انجام شد.

به گفته وی، آزادسازی محور امیرکبیر نیز از هفته آینده با حمایت وزیر کشور، استاندار، دادستان و اعضای شورای شهر انجام خواهد شد.

شهردار کاشان خاطر نشان کرد: زیرسازی، جدول‌گذاری، رسیدگی به مناطق محروم و حاشیه‌ای با ایجاد زمین چمن مصنوعی، ساخت سالن ورزشی و خانه فرهنگ و بهسازی گسترده معابر از دیگر اقدام‌های این دستگاه خدماتی در سال گذشته است.

وی با اشاره به تحقق کامل بودجه و درآمدها با اعمال مدیریت صحیح بهره‌وری و برنامه‌ریزی بر اساس واقعیت‌ها در تصویب بودجه ۵۲۶ میلیارد تومانی سال ۹۸ و ۶۳۵ میلیارد تومانی سال ۹۹ گفت: سال ۹۹ به گونه‌ای پایان یافت که ۶۳۵ میلیارد تومان درآمد و عملکرد به طور کامل محقق شد که به لحاظ استاندارد مدیریتی با این شرایط حوزه شهری در کشور بسیار کم‌نظیر است.

ابریشمی‌راد با یادآوری افزایش ۳۰۰ درصدی هزینه‌های شهرداری در سال‌های ۹۸ و ۹۹ اظهار داشت: با وجود این افزایش، خدمات همواره بهتر از قبل در سایه مدیریت بهره‌وری و اعمال مدیریت درست هزینه‌ها ارایه شد.

وی ابعاد اجتماعی خدمات شهرداری را با ارزش‌تر و مهم‌تر از ذات آن دانست و خاطر نشان کرد: بر پایه خطبه ۲۱۶ امیرالمومنین (ع) در نهج‌البلاغه یکی از حقوق مردم بر حاکمان نگهداری اموال بیت‌المال و هزینه کردن درست آن است.

به گفته شهردار کاشان، با توجه به جمعیت ۸۰ درصدی شهرنشین کشور هر جا صحبت از توسعه می‌شود مفهوم و مصداق آن مدیریت شهری در شهرداری‌ها با مدیریتی کارآمد، کارگشا و موثر مورد انتظار است، چرا که بیشترین خدمات را از زمان تولد تا مرگ شهروندان به آنها ارایه می‌کنند.

وی با مثبت ارزیابی کردن عملکرد شهرداری در حوزه فرهنگی و برگزاری جشنواره‌ها گفت: تلاش شهرداری کاشان تغییر رویکرد از حوزه کاری خدماتی صرف به ابعاد اجتماعی بوده‌است.

پشتیبانی و مانع‌زدایی، کلید حل مشکلات

ابریشمی‌راد با یادآوری فعالیت شهرداری کاشان در دشوارترین شرایط تصریح کرد: پشتیبانی و مانع‌زدایی به عنوان شعار سال در نامگذاری سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب کلید حل تمامی مشکلات کشور بویژه در کاشان است.

به گفته وی، اگر پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها در سال گذشته برای ارایه خدمات بهتر انجام شده بود امروز در ارایه گزارش‌ عملکردها کمتر شرمنده بودیم.

شهردار کاشان با تاکید بر ضرورت پیروی از فرمان‌های امیرالمومنین (ع) در نهج‌البلاغه و عمل به آن در روابط متقابل حاکمان و مردم اظهار امیدواری کرد: امسال آغاز تحول بنیادین رفتار و عملکردها در پیروی از این کتاب شریف با افتخار پایتختی کاشان مورد رضایت مردم این منطقه واقع شود.

شهرداری کاشان ۶ معاونت، پنج منطقه و ۱۰ سازمان زیر مجموعه دارد.

شهرستان افزون بر ۳۶۴ هزار نفری کاشان در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =