چراغ‌های پل طبیعت و گنبد مینا تهران خاموش می‌شود

تهران-ایرنا- چراغ‌های پل طبیعت و گنبد مینا همزمان با رویداد جهانی «ساعت زمین» شنبه (هفتم فروردین) خاموش می‌شود.

به گزارش ایرنا از اعلام روز شنبه اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت نوسازی عباس‌آباد، ساعت زمین یک رویداد جهانی سازماندهی شده توسط صندوق جهانی طبیعت (World Wide Fund for Nature) است که در آن سازه‌ها و ساختمان‌های معروف جهان از ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه تا ۲۱:۳۰ دقیقه در آخرین شنبه ماه مارس، به مدت یک ساعت چراغ‌ها و تجهیزات الکترونیک غیر ضروری خود را با هدف آگاهی‌بخشی در مورد تغییر اقلیم و حفظ انرژی خاموش می‌کنند.

بر همین اساس پل طبیعت و گنبد مینا که در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد قرار دارد در حمایت از محیط زیست جهانی در این روز چراغ‌هایش خاموش می‌شود.

پل طبیعت تهران یک پل ۲ طبقه پیاده‌رو است که در منطقه عباس‌آباد واقع شده است. این پل که از نمادهای نوین شهر تهران است از عرض بزرگراه مدرس می‌گذرد و بوستان‌های طالقانی در شرق و آب و آتش در غرب را به هم متصل می‌کند.

کار مطالعاتی پل طبیعت در سال ۱۳۸۸ شروع شد. پل طبیعت زیر نظر شرکت نوسازی عباس‌آباد ساخته و ۲۰ مهر سال ۱۳۹۳ افتتاح شد.

همچنین گنبد مینا یکی از بزرگترین آسمان‌نما یا پلانتاریوم خاورمیانه، یک شبیه‌ساز از جهان هستی و کرات و ستارگان است که در آن به صورت سه بعدی فیلم‌هایی با موضوعات نجومی به نمایش درمی‌آید. سال ۱۳۸۷، ایده ساخت گنبد مینا شکل گرفت و این بنا پس از هفت سال به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا،  چراغ‌های برج میلاد تهران به عنوان ششمین برج مخابراتی دنیا و «بام فرهنگ و هنر کشور» امسال نیز به روال سال‌های گذشته، شنبه(هفتم فروردین) مصادف با آخرین شنبه ماه مارچ، از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۱:۳۰ برای حفاظت از  محیط زیست خاموش می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =