تشدید نظارت بر تولید فراورده دامی و آغاز توزیع کود کشاورزی در تالش

آستارا - ایرنا - شبکه دامپزشکی تالش از تشدید نظارت بر اماکن تولید، بسته‌بندی و توزیع فرآورده‌های خام دامی و کشتارگاه‌ها خبر داد و جهاد کشاورزی این شهرستان توزیع سه هزار و ۱۰۰ تن انواع کود شیمیایی در بین کشاورزان را آغاز کرد.

میثم جعفری زاویه مدیر شبکه دامپزشکی تالش روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از فعالیت تیم بازرسی ضربتی برای نظارت بر واحدهای تولید و عرضه فراورده های دامی و کشتارگاه ها تا ۱۴ فروردین ماه خبر داد.
 او ادامه داد: بازرسان شبکه دامپزشکی در اجرای این طرح از ۲۵ اسفند ماه تا امروز، از ۲۴۷ واحد یا مرکز هدف طرح بازدید کرده و هفت پرونده تخلف را تنظیم و به مراجع قضایی ارجاع داده اند.

وی گفت: در اجرای این طرح تاکنون ۱۳۰ کیلوگرم انواع فرآورده خام دامی غیر بهداشتی از سطح بازار و ۲ هزار و ۱۰۰ کیلوگرم لاشه دام از کشتارگاه کشف و معدوم شده است.

دامداران تالش ۸۵ هزار راس دام سنگین و ۲۶۰ هزار راس دام سبک را نگهداری می کنند.

آغاز توزیع کودهای شیمیایی به زارعان

رضا آقاجمالی مدیر جهاد کشاورزی تالش روز یکشنبه از آغاز توزیع سه هزار و ۱۰۰ تن انواع کود شیمیایی در بین زارعان خبر داد و کودها را از نوع ازته ، پتاسه و فسفاته اعلام کرد.

وی افزود: تالش دارای ۱۶ هزار هکتار شالیزار و چهار هزار هکتار باغ کیوی است و کشاورزان جهت تهیه کود شیمیایی به مراکز جهاد کشاورزی مراجعه کنند.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =