استاندار همدان: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان ۸۴ درصد است

همدان - ایرنا - استاندار همدان گفت: براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی، میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح استان ۸۴ درصد و رعایت فاصله گذاری اجتماعی نیز ۷۵ درصد است که ضمن تقدیر از همراهی و همکاری خوب مردم دراین زمینه، امیدواریم این میزان برای قطع زنجیره انتقال ویروس به ۱۰۰ درصد برسد.

به گزارش ایرنا، «سید سعید شاهرخی» روز شنبه در حاشیه ستاد مقابله با کرونا استان همدان در جمع خبرنگاران افزود: براساس بررسی های علمی انجام شده، منشا و عامل ۵۳ درصد از موارد ابتلا به ویروس کرونا در این استان، دورهمی‌ها و تماس‌های خانوادگی است.

وی اضافه کرد: تلاش دست‌اندر کاران ستاد استانی کرونا در یک ‌سال گذشته در امر پیشگیری، کنترل و مقابله با ویروس کرونا بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است که در این زمینه باید از همراهی و همکاری خوب مردم در رعایت پروتکل‌ها و تحمل سختی‌های ناشی از همه گیری ویروس از جمله تعطیلی واحدهای تولیدی، تجاری و کسب‌وکار و همچنین محدودیت های تردد و سفر به صورت ویژه قدردانی کنیم.

استاندار همدان اظهار داشت: استان همدان در شرایط زرد کرونایی قرار دارد که این شرایط در ماههای اخیر از یک ثبات نسبی برخوردار بوده که آن هم به دلیل رعایت مطلوب پروتکل های بهداشتی و همچنین تلاش کادر درمان و ستاد استانی مقابله با کرونا است.

وی تصریح کرد: البته باید بدانیم که این شرایط شکننده است و در صورت بی توجهی به دستورالعمل های بهداشتی می تواند منجر به تغییر اوضاع و سخت شدن شرایط استان در زمینه خدمت رسانی به بیماران و همچنین کنترل همه گیری ویروس شود.

شاهرخی افزود: کرونا از بین نرفته و ضعیف هم نشده بلکه جهش یافته است و تثبیت شرایط فعلی و ادامه روند بهبود برای عادی شدن شرایط بستگی به همکاری  و همراهی مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی دارد.

استاندار همدان با بیان اینکه نباید شرایط را عادی فرض کنیم، تصریح کرد: عادی انگاری در شرایط فعلی بسیار خطرناک است چراکه هرگونه کم توجهی در زمینه اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به طور طبیعی مشکلات بیشتری را در حوزه حفظ سلامت عمومی و همچنین کادر درماان استان ایجاد می کند.

براساس آخرین رنگ بندی اعلام شده، ۱۰ شهرستان استان همدان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =