وقوع جرایم در استان اردبیل کاهش یافت

اردبیل - ایرنا - فرمانده انتظامی استان اردبیل از کاهش وقوع انواع جرایم و نیز افزایش کشفیات قاچاق توسط این نیرو در ایام عید در این استان خبرداد.

سردار هوشنگ حسینی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده در هفته نخست سال جاری میزان وقوع انواع جرایم در استان اردبیل در مقایسه با عید سال گذشته ۱۱ درصد کاهش یافته است.

وی گفت: نزاع دسته‌جمعی ، جرایم مربوط به فضای مجازی ، سرقت موتورسیکلت و سرقت از مغازه‌ها از جمله جرایمی هستند که امسال کاهش یافته‌اند. 

وی اضافه کرد: در همین مدت میزان کشفیات مختلف توسط عوامل پلیس ۳۸ درصد افزایش یافته است.

وی با تقدیر از همکاری مردم با نیروی انتظامی از شهروندان خواست هرگونه اخبار و اطلاعات خود را درزمینه انواع جرایم اجتماعی و فروش و قاچاق موادمخدر به پلیس گزارش کنند.

فرمانده انتظامی استان اردبیل از مالکان ساختمان‌های ویلایی خواست با نصب دوربین‌های مداربسته و ارتقای امنیت ساختمان زمینه سرقت از این اماکن را کاهش دهند.

وی به مالکان طبقه اول ساختمان‌های  آپارتمانی نیز توصیه کرد در طبقه اول برای درب و پنجره‌ها نرده نصب کنند.

سردار حسینی با بیان اینکه در عید امسال سفرهای نوروزی بیش از ۱۱۵ درصد افزایش یافته است، گفت: به دلیل ورود تعداد زیادی خودرو به شهرهای استان و نبود پارکینگ بیشتر خودروها در معابر پارک می‌شوند که باید صاحبان این قبیل خودروها نسبت به نصب دزدگیر و استفاده از زنجیر و قفل فرمان اقدام کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =