محدودیت‌های جدید کرونایی در لرستان اعمال می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: با توجه به تغییر وضعیت چند شهر استان از زرد به نارنجی و قرمز، محدودیت‌هایی مطابق با این شرایط در استان اعمال می‌شود.

به گزارش ایرنا، محمود ثمینی روز شنبه در حاشیه اولین جلسه سال جدید ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا که به ریاست دکتر روحانی رییس جمهوری و با حضور مسئولان و استانداران سراسر کشور برگزار شد،  افزود: با اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا شهرستانهای خرم آباد، ازنا، الیگودرز و دورود با تغییر شرایط از زرد به نارنجی و شهرستان بروجرد به قرمز تبدیل شده‌اند.

ثمینی اظهار داشت: شرایط قبل از پایان سال، تجمعات در خریدهای ایام نوروز و از طرفی پایین آمدن سطح رعایت دستورالعمل های بهداشتی از مهمترین عوامل در بروز این تغییرات است .

وی در ادامه افزود: با توجه به در پیش بودن ایام ماه مبارک رمضان مقرر شد قانون منع ترددهای شبانه از ساعت ۲۱ با یک ساعت تاخیر و از ساعت ۲۲ در کشور اجرایی شود.

معاون استاندار لرستان تصریح کرد: در جلسه امروز با تصمیم ستاد ملی مصوب شد بخش خصوصی با استفاده از ارز نیمایی نسبت به واردات واکسن کرونا تحت نظارت وزارت بهداشت و درمان اقدام کند و در بحث تزریق به داوطلبان نیز این عمل با نظارت وزارت بهداشت و قیمت تمام شده صورت پذیرد .

ثمینی تأکید کرد: هم استانی ها با لحاظ شرایط شکننده استان، از برگزاری هرگونه تجمع بخصوص در نیمه شعبان پرهیز کنند و نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی، استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی اقدام کنند.

روز ششم فروردین‌ماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۴۸۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در لرستان شناسایی شد و مجموع بیماران کووید۱۹ در لرستان به ۷۳ هزار و ۶۲۶ نفر رسید و تاکنون یک هزار و ۳۷۶ نفر از مبتلایان به کرونا در لرستان فوت شدند.

بر اساس تازه ترین اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تایید ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، شهرستان بروجرد در وضعیت قرمز، شهرستان های خرم‌آباد، دورود، ازنا، الیگودرز در وضعیت نارنجی و شهرستان های پلدختر، کوهدشت، دلفان، سلسله، رومشگان و چگنی در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =