تهدید کرونا به فرصتی برای آموزش کودکان تبدیل شد

مشهد- ایرنا- نفر برگزیده جشنواره خدمت رضوی اصفهان، تهدید کرونا را به فرصتی برای آموزش و آرامش بخشی کودکان تبدیل کرد.

به گزارش روز شنبه آستان قدس رضوی، زهرا محمدی، خادمیار برگزیده اصفهانی عرصه سلامت که به عنوان مربی با کودکان و نوجوانان در ارتباط است گفت: در روزهای شیوع ویروس کرونا و دیدن ترس و استرسی که به دانش آموزان غلبه کرده بود به فکر تهیه پادکست‌های صوتی با هدف آشنایی کودکان با کرونا افتادم.

وی افزود: با توجه به اینکه پیش از این نیز در زمینه نمایش‌های عروسکی فعالیت کرده و با قصه گویی برای کودکان آشنا بودم، محتواهایی را با حال و هوای طنز همراه با آموزش‌های ویژه برای مخاطبین خود طراحی کردم.

این خادمیار برگزیده ادامه داد: از سال ۹۷ نمایش عروسکی برای کودکان اجرا می‌کردم که با شیوع ویروس کرونا از طریق فضای مجازی به تولید محتوا با هدف آشنایی کودکان و نوجوانان با معارف اهل بیت (ع) و داستان های امامان و ویژگی‌های رفتاری آنان پرداختم.

وی گفت: با قصه گویی برای کودکان مطالب آموزنده را ارائه کردم که مخاطبین از طریق لینک و با ثبت نام از طریق مدارس از این محتوا استفاده می کردند و در انتهای هر برنامه نیز در زمینه معارف و احادیثی که در قالب قصه برای مخاطبین ارائه می شد، پرسش و پاسخ انجام می‌شد و در مناسبت های مختلف این برنامه ادامه داشت.

محمدی افزود: همزمان با شیوع کرونا که حس افسردگی و استرس بر دانش‌آموزان غلبه کرده بود، تصمیم گرفتم پادکست‌هایی با موضوع مفاهیم و توصیه‌های بهداشتی با هدف کاسته شدن ترس از کرونا و افزایش امید در قالب شوخی با کرونا به صورت طنز تهیه کنم و آن را در اختیار مدارس و مردم قرار دهم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در این زمان امکان زیارت قبور ائمه (ع) به ویژه حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) فراهم نبود، زیارت از راه دور را با ارائه پادکست‌ها و ایجاد حال و هوای رضوی ترویج کردم، در این طرح گاهی محتوا برگرفته از کتاب‌هایی مثل "قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب" بود و گاهی خودم دست به قلم می‌شدم و در زمینه‌های مختلف با مطالعه و تحقیق متن‌ها را آماده می‌کردم و در فضای مجازی به صورت پادکست ارائه می‌دادم.

ویروس کرونا عامل بیماری کووید ۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در همه جهان منتشر شد به طوری که سازمان بهداشت جهانی در اسفند ۹۸ (فوریه ۲۰۲۰) بروز پاندمی (همه‌گیری جهانی) این بیماری را تأیید کرد.

بر اساس آمار رسمی کشورها ویروس کرونا تاکنون بیش از ۱۲۶ میلیون نفر را در دنیا مبتلا کرده و حدود دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر نیز بر اثر بیماری کووید۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =