۷ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۲۰
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 84275813
۰ نفر

برچسب‌ها

ابراز نگرانی انگلیس از وضعیت ناوالنی

لندن – ایرنا – وزارت امور خارجه انگلیس با صدور بیانیه‌ای نسبت به گزارش های منتشر شده درباره وخامت حال الکسی ناوالنی چهره سرشناس و یکی از رهبران اصلی اپوزیسیون دولت مسکو ابراز نگرانی و بر لزوم دسترسی او به خدمات درمانی تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، در این بیانیه که یک نسخه آن در حساب توئیتری وزارت امور خارجه انگلیس منتشر شده آمده است: ما از مقام‌های رسمی روسیه می‌خواهیم که او را سریع و بدون قید شرط آزاد کرده و درباره مسمومیت او تحقیقات کاملی را صورت دهند.

گزارش‌های تائید نشده حاکیست که الکسی ناوالنی، با محرومیت از خواب در زندان تحت شکنجه قرارگرفته است. وکلای او نیز از وخامت حال جسمانی او در زندان خبر داده و نسبت به در خطر بودن وضعیت سلامتی و جان وی ابراز نگرانی کرده‌اند.

ناوالنی یکی از اصلی‌ترین منتقدان پوتین و از داوطلبان شرکت برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۸ میلادی روسیه بود که به دلیل محکومیت قبلی از نامزدی در انتخابات منع شد.

وی بیستم ماه اوت (سی ام مرداد) سال گذشته در بازگشت از سیبری به مسکو بیمار شد و پس از فرود اضطراری هواپیما به بیمارستانی در شهر تومسک سیبری منتقل شد و سپس به یک مرکز درمانی در برلین انتقال یافت، جایی که پزشکان آلمانی در اوایل ماه جاری اعلام کردند، نشانه‌هایی از مسمومیت وی با ماده سمی نوویچوک وجود دارد.

سازمان منع تسلیحات شیمیایی نیز با بررسی نمونه‌های گرفته شده از ناوالنی در یک مرکز درمانی ارتش آلمان در برلین اعلام کرده است که در مورد وی ماده سمی نوویچوک بکار گرفته شده است. اما روسیه این ادعاها را رد کرده و کاملا بی اساس می‌داند.

دادگاه مسکو  بهمن ماه گذشته پس از چند ساعت شور ناوالنی را به تحمل مجازات دو سال و نیم حبس محکوم کرد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =