بیش از ۱.۱ میلیون تخلف جاده ای در آذربایجان غربی ثبت شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: در نوروز امسال بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار تخلف جاده ای با استفاده از سامانه های هوشمند در استان ثبت شد.

ارسلان شکری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای طرح نوروزی راهداری تا دیروز، جمعه بیش از چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تردد در جاده های استان ثبت شد که ۲۵ درصد از آنها با تخلف همراه بود.

وی اضافه کرد: طبق بررسی های صورت گرفته، سرعت غیرمجاز بیشترین تخلف ثبت شده توسط سامانه های هوشمند در جاده های آذربایجان غربی بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی اظهار کرد: میزان تردد صورت گرفته از جاده های استان در نوروز امسال، ۶۶ درصد معادل یک میلیون و ۸۰۰ هزار تردد بیشتر از نوروز سال گذشته است.

شکری گفت: ساعت ۲۱ تا ۲۲ زمان اوج تردد در محورهای ارتباطی استان طی اجرای طرح نوروزی ۱۴۰۰ بوده است.

وی افزود: از مجموع ترددهای انجام شده ۴ میلیون تردد مربوط به خودروی سواری و وانت بار و مابقی نیز مربوط به ناوگان عمومی مسافر و باری است.

وی اظهار کرد: نوروز امسال، ۸۰۰ هزار تردد در مبادی ورودی و خروجی استان ثبت شده که محورهای میاندوآب - ملکان، بوکان - سقز، مرند - ایواوغلی و شهید کلانتری بیشترین ترددهای ناوگان ورودی و خروجی از استان را به خود اختصاص دادند.

به گزارش ایرنا، امسال به علت شیوع کرونا میزان سفر باید محدود می شد که این امر تاکنون اتفاق نیفتاده و رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم به کمترین میزان به ویژه در آذربایجان غربی رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha