۷ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۲۷
کد خبرنگار: 3135
کد خبر: 84275789
۰ نفر

برچسب‌ها

ساعت ممنوعیت تردد شبانه در کرمان تغییر کرد

کرمان - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: ساعت ممنوعیت تردد در این استان به دلیل تغییر ساعت رسمی کشور از ساعت ۲۱ تا چهار به ساعت ۲۲ تا سه بامداد تغییر کرد.

به گزارش ایرنا، محمدصادق بصیری روز شنبه در حاشیه ستاد استانی کرونا در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن اشاره به تصمیمات مهم نشست ستاد استانی پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا افزود: استان کرمان سه هفته از تعطیلات را از پایان سال گذشته و آغاز سال جدید پشت سر گذاشت و در هفته اول و دوم در ۲۳ شهر استان ۱۲ شهر آبی و ۱۱ شهر زرد داشتیم در حالی که در هفته سوم این آمار به ۹ شهر آبی و ۱۴ شهر زرد تغیر یافته است.

وی افزود: هر چند ما شهرهای نارنجی و قرمز نداریم اما شیوع ویروس کرونا مجدد اتفاق افتاده و سیر صعودی داشته که وضعیت زرد به معنای وضعیت شکننده است و حتما باید کنترل ها صورت بگیرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: اگر به آمار کشوری هم نگاهی بیندازیم همین روند را طی کرده به طوریکه در هفته اول ۹ شهر قرمز داشتیم و هم اکنون  شهرهای قرمز به ۲۳ شهر رسیده و هر های نارنجی هم ۳۱ شهر بود که به ۴۴ رسیده است، میانگین ها به این معناست که سرعت شیوع ویروس حدود ۲ برابر شده است.

بصیری با اشاره به عید نیمه شعبان اذعان کرد: این عید برای همه محترم است و موکب ها به صورت خودجوش کارهایی را آغاز می کنند که مسئولیت آن به عهده سازمان تبلیغات اسلامی است و آنچه که ممنوعیت دارد تجمع در اماکن متبرکه، مغازه ها و موکب هاست.

وی ادامه داد: این فعالیت ها به صورت صوتی باشد و هیچگونه توزیع خوراکی، شربت و شیرینی را نخواهیم داشت.

وی افزود: در تشدید رعایت پروتکل ها در هتل ها، مهمان سراها و مراکز مسافر پذیر به ویژه رستوران ها ما تاکید کردیم تا دستور العمل ها با جدیت بیشتری رعایت شود.

معاون استاندار کرمان با اشاره به روز طبیعت خاطرنشان کرد: تجمع در تفرجگاه ها، بوستان ها و ییلاقات ممنوع است و قرار بر این شد که در کل کشور طرحی را ازائه کنند همچنین نیروی انتظامی هم طرحی را تنظیم خواهند کرد و در این خصوص ممانعت صورت می گیرد.

این مسئول با بیان اینکه در ادارات هر ساله دید و بازدید مرسوم بود، تاکید کرد: این دید و بازدید های دسته جمعی نیز ممنوع شد و به صورت تلفنی این را بگذرانند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =