اوج‌گیری ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان بعد از تعطیلات ممکن است

زاهدان- ایرنا- معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به افزایش ویروس جهش‌یافته کرونا و خطرناک بودن آن احتمال رخداد پیک بیماری در مقطع بعد از تعطیلات در استان زیاد است.

به گزارش ایرنا محمدهادی مرعشی روز شنبه در نشست ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا سیستان و بلوچستان اظهارداشت: هیچ مراسم ملی در سطح استان برگزار نخواهد شد.
وی با اشاره به اینکه با توجه به افزایش رفت و آمدها در روز سیزدهم فروردین در مسیر منتهی به کوه خواجه سیستان، شورای تامین شهرستان باید تدابیر لازم را اتخاذ کند افزود: تجربه نشان داده که تجمع جمعیت در روز ۱۳ نوروز در این کوه خواهد بود به همین سبب باید نظارت ها و کنترل ها در این محدوده و سایر نقاط و مراکز تجمع مردم در شهرستان‌های استان افزایش یابد.
معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: با توجه به رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی در ترمینال زاهدان فرمانداری این شهر به همراه شهرداری، سازمان حمل و نقل و معاونت عمرانی نیز این موضوع را پیگیری و تدابیر لازم را اتخاذ کنند.
وی با بیان اینکه پلیس راه خودروهایی که رعایت پروتکل‌های بهداشتی نمی‌کنند را جریمه و از ادامه مسیرشان جلوگیری کند ادامه داد: به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی در صفوف توزیع مرغ باید برای افزایش مکان‌های توزیع آن اقدام شود.
مرعشی با اشاره به اینکه همه فرمانداران سیستان و بلوچستان موضوع نظارت‌ها را به صورت جدی در دستور کار قراردهند بیان کرد: گزارشی از تعداد بازدیدهای انجام شده و جریمه‌ها به ستاد ارائه شود.
وی با اشاره به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بازار چهارراه رسولی زاهدان گفت: از آنجایی که بازار چهارراه رسولی زاهدان پیشانی استان محسوب می شود ضروریست شهرداری و ستاد شهرستانی زاهدان در موضوع سد معبر، رعایت پروتکل های بهداشتی و سایر موارد به صورت ویژه نظارت و پیگیری کنند و تذکرات و آموزش های لازم را ارائه دهند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =