۹۰ درصد جمعیت زیرپوشش دانشگاه علوم پزشگی مشهد غربالگری کرونا شدند

مشهد- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از غربالگری ۹۰ درصد از جمعیت زیرپوشش این دانشگاه در استان خراسان رضوی خبر داد.

به گزارش روز شنبه دانشگاه علوم پزشکی مشهد دکتر مهدی قلیان گفت: در سال گذشته بیش از ۹۰ درصد جمعیت پنج میلیون نفری زیرپوشش این دانشگاه از نظر کرونا غربالگری شدند.

وی افزود: امسال علاوه بر تداوم فعالیت‌های سال قبل توسط مراکز جامع سلامت، پایگاه‌های سلامت، خانه‌های بهداشت و مراکز منتخب کرونا، سلامت محیط و کار، امور بیماری‌های واگیر و غیرواگیر و سلامت خانواده، بازرسی ویژه و رصد و رهگیری بیماران در دستور کار است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: امسال بر خلاف سال گذشته، جاده ورودی مشهد باز است و تا پایان دور نخست سفرهای نوروزی بیش از ۲ میلیون زائر داخلی و خارجی وارد این شهر شدند که مدیریت و کنترل آنان از نظر سلامت کار آسانی نیست.

وی با بیان اینکه امسال به جز وظایفی که به طور معمول همه ساله در ایام نوروز بر عهده‌ ما بود، تزریق واکسن کرونا به گروه‌های هدف را هم بر عهده داشتیم گفت: در ایام نوروز، واکسیناسیون به ‌موقع کادر بهداشت و درمان واجد شرایط و دیگر گروه‌های اولویت‌دار جامعه مانند بیماران خاص و سخت درمان، بیماران سرطانی، سالمندان مستقر در مراکز نگهداری از این گروه، پاکبانان و غسالان را بر عهده داشتیم.

دکتر قلیان افزود: گرچه نیروهای کادر درمان در اولویت تزریق واکسن قرار دارند، اما برنامه‌ریزی مناسب برای تزریق کادر بهداشت هم انجام شده است. 

وی با بیان اینکه کادر بهداشت و درمان در ایام نوروز از جان و دل مایه گذاشتند و خدمت به مردم را به بودن در کنار خانواده خود ترجیح دادند ادامه داد: امیدواریم با تلاش‌ها و ایثارگری‌های انجام شده هرچه سریع‌تر شاهد ریشه‌کنی کامل ویروس منحوس کرونا و بازگشت مردم به وضعیت عادی باشیم.

طبق آمار رسمی در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز ( هفتم فروردین ۱۴۰۰) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی هشت هزار و ۱۲۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و ۸۱۵ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در ایران به یک میلیون و ۸۴۶ هزار و ۹۲۳ نفر رسید.

همچنین تاکنون یک میلیون و ۵۸۵ هزار و ۱۱۴ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. 

هم اکنون ۲۳ شهرستان کشور در وضعیت قرمز و ۴۴ شهرستان در وضعیت نارنجی هستند و بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت «از» و «به» شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی، ممنوع است. همچنین ۲۸۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۹۴ شهرستان در وضعیت آبی از نظر شیوع کرونا قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =