نشان فداکاری به شهید «سید جواد سالم» تعلق گرفت

تهران - ایرنا - با تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشان فداکاری به شهید «سید جواد سالم» تعلق گرفت.

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی ارتش، برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش، به‌پاس فرماندهی و مدیریت جهادی در صحنه‌ها و برهه‌های سرنوشت ساز دوران پیروزی انقلاب تا عملیات‌های مختلف دفاع مقدس و ایثار و بذل جان در اعتلای ایران سربلند اسلامی، نشان فداکاری به شهید والامقام ارتش اسلام؛ «سید جواد سالم» که سرسختانه در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستاده ‌است، تعلق گرفت.

نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه افسری امام علی(ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و از آن دفاع کرده‌اند.

شهید سید جواد سالم، سال ۱۳۳۲ در خانواده‌ای مذهبی و فرهنگی در شهر کازرون به دنیا آمد. پدرش معلم بود و مادرش را در کودکی از دست داد. دوران تحصیلات را تا اخذ مدرک دیپلم با موفقیت و با نمرات ممتاز سپری کرد. در سال ۱۳۵۱ در کنکور دانشکده افسری پذیرفته و به استخدام ارتش درآمد. دوره‌های مختلف دانشکده را با موفقیت سپری و برای طی دوره مقدماتی پیاده به شیراز و پس از طی دوره مقدماتی، به تیپ ۵۵ هوابرد منتقل شد.

در جریان انقلاب اسلامی، وی همانند سایر هم‌وطنان خود در راهپیمایی‌ها  و تظاهرات شرکت می‌کرد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی و شروع تحرکات ضدانقلاب، به صورت داوطلبانه عازم کردستان شد و به مدت دوماه به صورت شبانهروزی برای پاکسازی منطقه مجاهدت کرد.

سرانجام در تاریخ ۱۳۵۸/۰۵/۳۱ درحالی که فرماندهی دسته اعزامی به منطقه سقز را بر عهده داشت، با ضدانقلاب درگیر و پس از ساعت‌ها مقاومت جانانه، به همراه تعدادی از هم‌رزمان به فیض شهادت نائل آمد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =