تبدیل وضعیت پرستاران فارس در سفر معاون وزیر بهداشت بررسی شد

شیراز- ایرنا- رییس هیات مدیره نظام پرستاری شیراز و شهرستان‌های تابعه، با اشاره به سفر هفته گذشته معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به فارس گفت: در این سفر، بحث تبدیل وضعیت پرستاران مورد بررسی قرار گرفت.

بهبود ترابی، شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در نشستی در همین ارتباط مقرر شد که قرارداد ۸۹ روزه از دانشگاه علوم پزشکی برچیده و به شرکتی یک ساله و قراردادی تبدیل شود.
وی ادامه داد: همچنین مقرر شد که تا جایی که امکان دارد شرکت از پرستاری حذف شود و قرارداد شرکتی پرستاران به سمت قراردادی و پیمانی شدن برود و پرستاران با سابقه بیش از ۱۵ سال هم رسمی پیمانی شوند.
او اظهار داشت: در این نشست در خصوص وضعیت حقوق پرستاران بخش خصوصی هم مباحثی مطرح و مقرر شد که در یک جلسه‌ مشترک با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حداقل حقوق پرستاران بر اساس حقوق اداره کار تعیین تا رضایت پرستاران بخش خصوصی نیز تامین شود.
ترابی اضافه کرد: همچنین در این نشست تقاضا کردیم که پرستارانی که دارای بیمه پایه تامین اجتماعی هستند، به جای پرداخت هفت درصد حق بیمه از سوی علوم پزشکی ۹ درصد به بیمه پرداخت شود تا پرستاران در پایان دوره خدمت خود مجبور به پرداخت جریمه نشوند.
رییس هیات مدیره نظام پرستاری شیراز و شهرستان‌های تابعه گفت: در این نشست همچنین تقاضای گنجانده شدن برخی خدمات پرستاری در کتاب تعرفه و بیمه گیری نیز مطرح شد تا پرستاران بتوانند از آن خدمات بیمه‌ای بهره‌مند شوند.
ترابی افزود: هم‌اینک حدود ۱۴ هزار پرستار در مراکز دولتی و خصوصی فارس فعالیت دارند که از حدود ۱۰ هزار پرستار فعال در بخش دولتی، ۸۵۶ پرستار دارای قرارداد شرکتی یک ساله و بیش از ۲۳۵ نفر هم قرارداد ۸۹ روزه، ۲ هزار و ۵۰۰ نفر قراردادی و بقیه نیز پیمانی و رسمی هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha