۷ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۳۷
کد خبرنگار: 3135
کد خبر: 84275761
۰ نفر

برچسب‌ها

اماکن و تفرجگاه های کرمان در روز طبیعت تعطیل است

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان گفت: بنا به دستور ستاد ملی کرونا تمام اماکن مذهبی، تاریخی، تفرجگاه ها و آرامستان های این استان در روز طبیعت تعطیل خواهد بود و ممنوعیت تردد دارد.

به گزارش ایرنا، علی زینی وند روز شنبه در ستاد ملی کرونا ضمن اشاره به لزوم اهمیت توجه به محورهای مواصلاتی افزود: آمار تلفات و تصادفات در نیمه اول عید در استان کرمان بالا رفته که باید تدابیری اندیشیده شود تا در نیمه دوم تعطیلات آمار تصادفات کاهش یابد.

وی اظهار داشت: نام گذاری امسال توسط مقام معظم رهبری بسیار دقیق بود و همانطور از دهه اخیر مشخص است تاکیدات نام گذاری بر مسائل اقتصادی است.

استاندار کرمان تاکید کرد: در حوزه تولید، پشتیبانی و مسائل پسا تولید بسیار مهم است همچنین مهمترین مسئله ما موانع تولید است که یکسری قوانین را خودمان تصویب کردیم و پس از آن باید به دنبال رفع و چاره آنها باشیم.

زینی وند ادامه داد: فرمانداران و دانشگاه های علوم پزشکی توجه داشته باشند اگر روند صعودی افزایش یابد باید همه جانبه کنترل ها اعمال شود.

وی گفت: ما خارج از چهارچوب ستاد ملی مقابله با کرونا نمی توانیم تصمیم بگیریم اما راهبردهای ستاد ملی کرونا مشخص است و همه ملزم به اجرای آنها هستند.

وی با بیان اینکه ۲ مناسبت مهم در پیش داریم ادامه داد: عید نیمه شعبان و سیزده بدر ممکن است تجمعات افزایش یابد که با پیش بینی های ستاد ملی کرونا به طور کلی محدودیت هایی ایجاد شده و همه اماکن مذهبی و تفرجگاه ها در این روز تعطیل می شوند.

وی با اشاره به ممنوعیت برگزاری مراسمات با تجمع در نیمه شعبان یادآور شد: فراخوان در مراسمات و جشن اعیاد شعبانیه ممنوع است اگر در شهرهای زرد نماز جمعه با رعایت پروتکل ها برگزار شود مشکلی نیست.

استاندار کرمان گفت: دید و بازدید اداری ها در جلسات کاری با جلسات مختلفی انجام می شود و دیگر نیازی به دید و بازدید مجزا و همانند سال های گذشته نیست.

وی با اشاره به لزوم اهمیت به بهداشت رستوران ها خاطرنشان کرد: در رستوران ها باید پروتکل ها رعایت، نظارت ها بیشتر و با متخلفان برخورد شود.

زینی وند با بیان اینکه هم اکنون ما در وضعیت خوف و رجا به سر می‌بریم، تصریح کرد: ویروس جهش یافته به سرعت در حال افزایش است و دید و بازدید و گردش مردم ما را نگران کرده است.

وی ادامه داد در حوزه واکسن اخبار مثبتی به ما نرسیده به دلیل بد عهدی ها، واکسن ها به ما نمی رسد و تا اطلاع ثانوی به واکسن فراگیر دست نمی یابیم درحالی که ماه رمضان و انتخابات را در پیش داریم و باید فضا را برای این روزها تحت کنترل نگه داریم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =