نخستین مورد کرونای انگلیسی در نطنز شناسایی شد

کاشان - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان نطنز گفت: نخستین مورد کرونای انگلیسی در این شهرستان شناسایی و در بیمارستان خاتم الانبیاء بستری شد.

علی شریفی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه بیمار مورد نظر با سن نزدیک به ۶۰ سال شرایط جسمانی مطلوبی دارد، افزود: پس از اعلام جواب آزمایش این بیمار، اقدام‌های پیشگیری برای مراقبت و گرفتن آزمایش از افرادی که با وی در ارتباط بودند به سرعت آغاز شد و تمهیدات پیشگیرانه برای پیشگیری از شیوع این ویروس در شهرستان نطنز در حال اجراست.

وی ادامه داد: اکنون ۱۶ کرونایی در بیمارستان‌های نطنز و بادرود و سایر مرکزهای درمانی این شهرستان بستری هستند.

به گفته وی، در ۲۴ ساعت گذشته بر پایه آزمایش‌های تشخیصی از ۱۶ نمونه آزماش ارسالی PCR و آزمایش سریع  ۲ مورد مثبت گرارش شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان نطنز اظهار داشت: در هفته گذشته  ۱۴۳ نمونه از افراد گرفته شد که ۳۲ مورد آزمایش مثبت  گزارش شده است.

وی تاکید کرد: با روند افزایشی بیماری کرونا ،از شهروندان و مهمانان نوروزی خواست ضمن رعایت پرتوکل بهداشتی از تجمعات و دورهمی های خانوادگی خودداری کنند.

شریفی گفت: با توجه به نارنجی شدن برخی شهرهای تهران، مسافران و مهمانان نوروزی که در نطنز به سر می‌برند هرچه زودتر این شهر را به مقصد اصلی خود ترک کنند.

به گزارش ایرنا، اکنون بر پایه رنگ‌بندی نرم‌افزار ماسک در خصوص وضعیت کرونایی مناطق مختلف، شهرستان نطنز  در وضعیت زرد قرار دارد.

شهرستان ۴۷ هزار نفری نطنز در فاصله نزدیک به ۱۲۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =