هلال احمر همیشه در خط مقدم مقابله با بحران‌ها حضور دارد

کرمانشاه - ایرنا- استاندار کرمانشاه با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در همه بحران‌ها از جمله زلزله، سیل و کرونا و امداد و نجات حضوری جهادگرانه دارد، گفت: مجموعه هلال احمر به عنوان نماینده حاکمیت در بحران‌ها همیشه در خط مقدم حضور داشته و کمک کرده بحران‌ها را با کمترین آسیب پشت سر بگذاریم.

به گزارش ایرنا «هوشنگ بازوند» روز شنبه در نشست با رییس و مدیران جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه، از اقدامات هلال احمر کرمانشاه در بحران زلزله، سیل و در مقابله با بیماری کرونا، تقدیر کرد و افزود: هلال احمر در همه بحران‌های استان حضوری فعال و جهادی داشته و تلاش‌های گسترده‌ای برای کمک به آسیب دیدگان انجام داده‌ است.

او همچنین با اشاره به بحران شیوع بیماری ویروس کرونا، اضافه کرد: هلال احمر در گرمای تابستان و سرمای زمستان در خط مقدم مبارزه با این بیماری قرار داشته و در طول این بحران، از یک عملکرد مناسب برخوردار است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه نیز گفت: ۱۰ هزار نفر از اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه در پایگاه‌های استان و طرح های این جمعیت همکاری دارند.

دکتر «فرزین معتمدی» همچنین به فعالیت حدود ۷۰ خانه هلال در استان اشاره کرد و افزود: هدفگذاری این جمعیت رساندن این خانه ها به ۳۵۰ مورد است.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۱۴ شهرستان، ۳۲ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا دارد و در این استان در بحران شیوع ویروس کرونا تاکنون هزار و ۵۰۹ نفر جان باخته اند.

استان کرمانشاه علاوه بر کرونا، در ۲۱ آبان سال ۹۶ شاهد زلزله مهیب ۷.۳رشتری بود که بر اثر آن ۶۲۰ نفر جان خود را از دست دادند و حدود ۱۲ هزار نفر نیز مصدوم شدند.

علاوه بر اینها، در بهار سال ۹۸ نیز بخش هایی از شرق استان کرمانشاه شاهد وقوع سیل بود که بیش از ۲هزار منزل مسکونی عمدتا در روستاها دچار خسارت شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =